Instagram se promění v cenzora. Bude zamlžovat ,,urážlivé fotografie"

Instagram se promění v cenzora. Bude zamlžovat ,,urážlivé fotografie&quote;
Autor: pixabay.com|Popisek: Instagram
27 / 03 / 2017, 16:00

Instagram hodlá ,,cenzurovat" fotografie, které mají podle něho urážlivý obsah.

Instagram hodlá podniknout potřebné kroky, které mají ,,skrýt" takový obsah, který bude považovat za ,,urážlivý" a citlivý.

Pokud by uživatel vystavil na Instagram například fotografie válečného utrpení, explicitních výjevů hladomoru, pokusů na zvířatech či ,,nevhodného" sexuálního obsahu (možná i bikin), budou tyto fotografie zamlženy.

související: Jak se chránit před hackery na sociálních sítích

Instagram odůvodňuje své chystané opatření tím, že si myslí, že může tímto způsobem zabránit nechtěnému zhlédnutí něčeho, co uživatelé vlastně vidět nemuseli. Tato praxe prý bude podle Instagramu aplikována s okamžitou platností.

související: Cenzura "nevhodného" obsahu v médiích a na sociálních sítích. Hrozí vysoké tresty

Na druhé straně uživatel může rozmazanou fotku aktivovat do původního stavu, když uživatel klikne na příslušné potvrzení na fotografii. Ta se jim pak zobrazí v originálu.

Instagram je známý tím, že blokuje zejména sexuálně zaměřené fotografie, nyní chce však ,,chránit" uživatelé tím, že bude zamlžovat ty fotografie, které by mohly ,,znepokojit" svým obsahem ostatní uživatele.

 

Zdroj: heatst.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace