Inteligentní, tichý, ani se nemodlil. Tak popisují petrohradského atentátníka jeho blízcí

Inteligentní, tichý, ani se nemodlil. Tak popisují petrohradského atentátníka jeho blízcí
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Akbaržon Džalilov
07 / 04 / 2017, 14:00

Sebevražedný atentátník Akbaržon Džalilov zabil v petrohradském metru čtrnáct lidí.

Jeho příbuzní i sousedi ho popisují jako tichého, inteligentního sportovce, který se nemodlil, přesto však spáchal teroristický útok. Pozitivní profil teroristy potvrzují i někteří učitelé ze základní školy. Podle Fatimy Kadyrakumové, která Džalilova dříve učila, byl mladík sice průměrně inteligentní, ale zato vzdělaný. Podle učitelky nikdy nevyhledával fyzické potyčky se svými spolužáky a vycházel s každým bez nejmenšího problému.

Džalilovovi sousedé dvaadvacetiletého mladíka vykreslují také spíše v příznivém světle. Lidé, kteří s ním přišli před krvavým atentátem do kontaktu, by do Džalilova neřekli, že byl nábožensky zradikalizovaný, protože podle nich žádné takové znaky nevykazoval. Ani nenavštěvoval mešitu, ani se nemodlil.

Džalilov si před spácháním teroristického útoku pronajal byt v severovýchodní části Petrohradu. Sousedé, kteří ho tam potkávali, se shodli na tom, že Džalilov byl hlavně klidný, až o něm nikdo prakticky nevěděl. Podle nich nebyly z jeho bytu ani slyšet žádné zvuky, natožpak nějaká podezřelá aktivita. Byl samotářský a neměl ani moc přátel, shodují se sousedé, kteří ho měli možnost alespoň krátce poznat.

Podle médií se Džalilov narodil v kyrgyzském městě Oš, měl jednoho bratra, který je studentem a vdanou sestru. Jeho otec měl již delší čas žít v Petrohradě a vlastnit i ruské občanství. Právě za otcem měl Džalilov v roce 2011 přicestovat a najít si posléze práci v autoservisu.

 

psali jsme:

VIDEO: Exploze uvnitř petrohradského metra zabila čtrnáct lidí. Ve městě byl vyhlášen výjimečný stav

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace