Inteligentní žárovka pro bezpečný domov

Inteligentní žárovka pro bezpečný domov
Autor: kickstarter|Popisek: BeON: Stress-Free Home Security
07 / 11 / 2014, 08:30

7.11.2014 / Žárovka, která není závislá na elektrické rozvodné síti, se sama naučí, kdy se má rozsvítit, i když nejste doma. Aktivuje se i při pohybu v místnosti nebo při detekci kouře.
Zdroj: kickstarter.com

V projektu KICKSTARTER byla představena inteligentní žárovka BeON, která má odehnat nevítaného návštěvníka od vašeho bytu nebo domu tím, že se sama rozsvítí. Je to reakce na často předražené zabezpečovací zařízení.

Současnou žárovku postačuje vyměnit za BeON a používat ji běžným způsobem. BeON napodobuje vaše zvyky při spínání osvětlení v průběhu celého dne, i když nejste doma. To by mělo odradit možné zloděje.

BeON: Stress-Free Home Security

Žárovka BeON se sama rozsvítí při aktivaci detektoru kouře, což usnadňuje možnou evakuaci. Vše je možné ovládat pomocí tlačítka přímo na žárovce nebo přes bluetooth prostřednictvím aplikace pro mobilní telefony.

BeON: Stress-Free Home Security

BeON je možné automaticky ztlumit při odchodu z místnosti, a má i noční režim, kdy se dá nastavit intenzita jasu žárovky. Úsporné žárovky svítí bílým světlem s výkonem až 800 lumenů. Jsou přizpůsobeny pro celosvětové použití i na 240 V, mají se vyrábět s paticemi E26/E27 i B22.

Produkt BeON je na stránkách Kickstarter, kde požaduje pro realizaci 100 tisíc USD (prozatím je shromážděno přes 59 tisíc USD). Základní sada tří žárovek, která údajně vystačí na 140 metrů čtverečných, stojí 229 USD (5200 Kč). Dodávka je naplánována na červen 2015.

Podívejte se na propagační video.

BeON: Stress-Free Home Security

Psali jsme také:

NOVINKA - plně bezdrátová FULL HD bezpečnostní kamera - první na světě

Smartphone místo recepce - unikátní řešení v hotelových řetězcích

Minialarm EPIR 3 - rychlé a spolehlivé zabezpečení chaty, garáže nebo karavanu

Nárůst krádeží vloupáním do rodinných domků, drogové, majetkové i hospodářské kriminality

V loňském roce došlo k nárůstu trestné činnosti

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace