Internetová televize Parlamentních listů má nový pořad Pražská kavárna

Internetová televize Parlamentních listů má nový pořad Pražská kavárna
28 / 06 / 2016, 07:00

Novinář a mediální analytik Petr Žantovský ve „své kavárně“ zpovídá vybrané osobnosti. První z nich byl člověk, jehož „vinou“ se v českém prostředí pojem pražská kavárna ustálil - prezident Miloš Zeman.

A kdo je podle Miloše Zemana Pražská kavárna? Pražská kavárna je podle prezidenta skupina lidí, kteří jsou zklamáni osudem.

„To znamená lidí, kteří někdy něco byli, zastávali nějaké funkce, pak je ten osud vyplivl. Tito lidé teskní po své bývalé slávě. Sepisují nějaké petice, jednu za druhou, a ty zanikají jako jepice. A když se někdy pokusili o volební boj, tak téměř vždycky prohráli. Jsou to lidé, kteří byli uskupeni v těch politických stranách, které zanikly díky neschopnosti jejich vedoucích představitelů. Jsou to frustrovaní lidé, kteří vydávají nejrůznější manifesty a jejich smůla je, že tyto manifesty kromě spřátelených médií nikdo nečte,“ zněla Zemanova definice s tím, že součástí pražské kavárny jsou i spřátelená média.

Mezi ta patří podle prezidenta týdeník Respekt, Hospodářské noviny a Aktuálně.cz.

„Společným rysem těchto médií je, že patří Zdeňku Bakalovi. Největšímu zlodějovi a tuneláři, podle mého názoru, po Viktoru Koženém. Já bych se styděl brát peníze od Zdeňka Bakaly. A oni je berou, pražská kavárna. Toto vše je pražská kavárna,“ dodal k tématu Miloš Zeman.

Celý text zde.

Tagy článku