Internetové legendy: Americký generál vyzrál na teroristy, namočil kulky do…

Internetové legendy: Americký generál vyzrál na teroristy, namočil kulky do…
02 / 02 / 2016, 07:00

V posledních dnech koluje elektronickou poštou legenda o americkém generálu John J. Pershingovi, po němž je pojmenována i známá bojová raketa. Jestli však generál skutečně použil níže popsaný svérázný způsob na zastrašení muslimských teroristů, se nepodařilo dokázat.

Jediný čtyřhvězdičkový zlatý armádní generál v historii US armády Pershing působil během své vojenské kariéry opakovaně na Filipínách a měl toto souostroví za úkol vyčistit od islámských radikálů.

Podle legendy zajal na 50 džihádistů a nechal je vykopat si vlastní hroby. Následně všechny postavil před popravčí, což však odsouzenci kvitovali s výsměchem, neboť byli přesvědčeni, že jako mučedníci půjdou po smrti do nebe plného panen. Úsměv jim však zmrzl, když Pershingovi vojáci přivlekli dvě prasata, zabili je a munici popravčí čety vymáchali v prasečí krvi a tuku. Džíhádisté začali plakat, prosit a křičet hrůzou.

Prase je totiž pro radikální islám ztělesněním hříchu a nečistoty a obávají se ho i dotknout. A skutečnost, že v okamžiku smrti jim v těle bude proudit nečistá hříšná krev pro ně znamená, že dveře do ráje pro ně zůstanou navždy uzavřené. Podle legendy bylo 49 teroristů popraveno a jejich těla byla pohřbena spolu s prasečími vnitřnostmi. Poslední zajatec byl propuštěn, aby podal ostatním zprávu a varoval je před dalšími pokusy.

Pershing ve svých pamětech „ My experience in the world war „ za něž mimochodem obdržel v roce 1932 Pulitzerovu cenu, se o této příhodě nezmiňuje, a tak ji můžeme zařadit spíše mezi tradované pověsti. Nicméně boj mezi muslimy a křesťany na Filipínách neustal. Militantní teroristická organizace Abu Sajjáf má na svědomí několik bombových útoků, při kterých přišly o život desítky lidí. Poslední útok se podle dostupných zdrojů uskutečnil v roce 2015.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace