IP síťový bezpečnostní monitorovací systém pro mezinárodní letiště Moskva-Domodědovo

IP síťový bezpečnostní monitorovací systém pro mezinárodní letiště Moskva-Domodědovo
Autor fotografie: Samsung|Popisek: Mezinárodní letiště Moskva-Domodědovo
11 / 11 / 2015, 15:45

Více než 400 IP síťových bezpečnostních kamer od Samsungu bude nyní na hraničním přechodu na největším ruském letišti monitorovat aktivitu.

Mezinárodní letiště Moskva-Domodědovo leží 42 kilometrů od Moskvy a každý rok jím projde přes 30 milionů pasažérů. V roce 2013 získalo již počtvrté ocenění společnosti Skytrax za nejlepší letiště ve východní Evropě. Toto prestižní ocenění odráží nemalé investice, které letiště vynaložilo na zajištění pohodlí svých cestujících.  

Všichni pasažéři procházejí celní zónou, kde probíhají platby dovozní daně a kde zaměstnanci celních orgánů kontrolují, zda nedochází k pašování zakázaného zboží nebo zboží podléhajícího dovozním omezením. Zaměstnanci celních orgánů pro svoji práci potřebují ty nejkvalitnější možné nástroje, které jim umožní zaznamenat a předcházet kriminálním aktivitám. Proto se Správa výstavby a provozu státních pohraničních zařízení Ruské federace (Rosgranstroj) rozhodla, že stávající CCTV systém bude nahrazen IP síťovým bezpečnostním monitorovacím řešením, které dokáže využít výhody nabízené nejnovějšími kamerami s rozlišením HD.

Kontrakt na instalaci nového bezpečnostního monitorovacího systému získala po vysoce kompetitivním tendru vyhlášeném Rosgranstrojem společnost TELROS Integration, jeden z předních ruských systémových integrátorů.

„Jsme moc rádi, že jsme dostali příležitost uzavřít tak důležitý a prestižní kontrakt,“ zkonstatoval pan Alexej Savin, technický ředitel společnosti TELROS Integration. „V rámci partnerství se společností Samsung Techwin Europe jsme dokázali navrhnout cenově výhodný systém, který zároveň splňoval i náročné požadavky tendru. Poměr cena/výkon kamer od Samsungu je takový, že jsme mohli klientovi demonstrovat, že není nutné nijak slevit na kvalitě a přitom lze pořídit cenově vysoce přijatelné řešení.“

Obraz snímaný kamerami je nepřetržitě živě monitorován pracovníky v řídícím středisku situovaném v prostorách hraničního přechodu a zároveň jsou veškeré záznamy ukládány prostřednictvím serverového systému, který dodal specialista na nahrávání videa, ITV.

„Bezpečnostní monitorovací systém byl integrován se systémem pro řízení přístupu a ostatními poplašnými systémy a klient může využít záznamy kvality důkazního materiálu pořízené kamerami v maximální možné míře,“ dodává pan Savin. „Díky softwaru pro monitorování videa dodanému ITV mají pracovníci střediska rychlý přístup k záznamům a mohou ověřit, kdo vstoupil do vyhrazených prostor.“

Mezi kamerami od Samsungu nainstalovanými v celních prostorách jsou i 1,3megapixelové IP síťové PTZ dome kamery SNP-5300H s 30x optickým zoomem, které umožňují detailní sledování vzdálených osob a objektů, aniž by přitom docházelo k digitalizaci obrazu. Další nainstalované modely zahrnují 3megapixelové Full HD síťové dome kamery SND-7061, 1,3megapixelové síťové interní dome kamery SND-5061 a 2MP Full HD síťové antivandal dome kamery SNV-6084 s čipovou sadou WiseNetIII odolné vůči fyzickým útokům.

SNV-6084

Tagy článku