Irácké letectvo prý zasáhlo konvoj šéfa Islámského státu

Irácké letectvo prý zasáhlo konvoj šéfa Islámského státu
Autor fotografie: Pixabay CC0 Public Domain|Popisek: Ilustrační snímek
11 / 10 / 2015, 16:15

Tuto informaci přinesla agentura Reuters s odvoláním na irácké vojenské zdroje. Zda byl Bagdádí zasažen a jaký je jeho zdravotní stav není v tuto chvíli jasné.

Nálet iráckých strojů v západní provincii Anbár zaútočila na konvoj vozidel vůdce Islámského státu, abú Bakra Bagdádího. Irácké letectvo zaútočilo na konvoj u hranic Sýrie, vozidla mířila na setkání vůdců Islámského státu do města Karabla. Osud militantního vůdce, který se prohlásil za chalífu není znám, dodal armádní zdroj.

"Irácké vzdušné síly bombardovaly konvoj teroristy Abu Bakr al-Baghdadi, který míříl do města Karabla, aby se zúčastnil setkání s velitelui Daesh," bylo v prohlášení irácké armády.

Armáda uvedla, že letectvo bombardovala místo, kde se měl Baghdadi setkat s veliteli IS, mnoho vůdců Islámského státu bylo zabito, nebo zraněno.

"Osud vraha al-Baghdadi není znám a byl odnesen vozidlem IS, jeho zdravotní stav je stále nejasný," řekl vojenský zdroj.

Ibrahim Awwád Ibrahim Alí al-Badrí je znám především pod přezdívkou Abú Bakr al-Bagdádí inspirovanou prvním chalífou islámu Abú Bakrem.

4. ledna 2014 Abú Bakr al-Bagdádí vyhlásil ve městě Fallúdža nový státní útvar, Islámský stát v Iráku a Levantě. Část západního Iráku a východní Sýrie je pod kontrolou jeho sil. Dne 29. června 2014 přeměnil ISIL na chalífát Islámský stát (IS) a prohlásil sám sebe za chalífu Ibráhíma.

Zdroj: Reuters

Tagy článku