Irácký bojovník a postrach IS Abú Azrael má problém. Prý zmasakroval sunnitské muže.

Irácký bojovník a postrach IS Abú Azrael má problém. Prý zmasakroval sunnitské muže.
Autor fotografie: Facebook/Abú Azrael|Popisek: Abú Azrael
30 / 08 / 2015, 10:30

Tvrdí, že plní svoji povinnost džihádu bojem proti islámskému státu.

Propaganda stvořila nejen "Džihádistického Johna", ale i jeho protipól - dvoumetrového pořeza s plnovousem, bojujícího tvrdě proti islámskému státu. Ten pod pseudonymem Abú Azrael ("otec archanděla smrti") podle některých zpráv zabil už desítky, podle jiných dokonce stovky islámských radikálů. Jenom na Facebooku má přes 130 000 příznivců.

Ve skutečnosti se jedná o Ajúba Fáliha ar-Rubaj’ího, bývalého univerzitního učitele a otce pěti dětí, který byl dříve součástí šíitské polovojenské organizace známé jako Mahdího armáda. Právě muži z této milice aktivně bojovali proti americkým jednotkám v Iráku. Bojoval prý také nedaleko Damašku proti syrským rebelům, kteří se snažili sesadit tamního prezidenta Bašára Asada. Od jeho osoby se odvíjí propagace irácké šíitské milice Katá’íb al-Imám Alí (Brigáda imáma Alího), sponzorované mimochodem Íránem.(Zdroj: novinky.cz)

Video s porcováním spálené mrtvoly se objevilo na profilu iráckého velitele šíitských milicí s tím, že se jedná o zavražděného bojovníka IS, který byl zastřelen nedaleko města Baiji v severním Iráku. Irácká armáda zde bojuje proti islámskému státu spolu s šíítskými milicemi a jedním z jejich elitních bojovníků je právě irácký Rambo - Abu Azrael.

Ten na videu tvrdí: "Poslali proti nám svoje elitní bojovníky a podívejte se, jak dopadli...nakrájeli jsme je!" Jenomže na Twitteru byla u videa poznámka, že se jedná o zavražděného sunnitského bojovníka.

A právě nepřátelství mezi šíity a sunnity je jednou z příčin vzniku islámského státu a nestability na Středním východě. Podezření, že šíítská celebrita Abu Azrael zmasakroval sunnitského muže, kterého porcoval "jako kebab", vyvolalo pobouření. Abu Azrael se ale brání a tvrdí: "To nebyli sunnité, ale bojovníci z Kavkazu a jeden z nich byl i Asiat." 

Zdroj: Al Jazeera

 

Tagy článku