Iráčtí vojáci s pomocí Iránu vytlačují ISIS z Tikrítu

Iráčtí vojáci s pomocí Iránu vytlačují ISIS z Tikrítu
Autor fotografie: Youtube|Popisek: Útok na Tikrít
11 / 03 / 2015, 16:15

Vlajka Iráku zavlála nad budovou nemocnice v čtvrti Qadisiya, podle oficiálních zdrojů jsou již dvě třetiny této čtvrti pod kontrolou vládních jednotek.

Bohužel na jihu a západě Tikrítu armáda nepostupuje podle očekávání. Útok na Tikrít, rodiště Saddáma Husajna je největší pozemní operací irácké vlády. Celkem je zapojeno přes 30 000 vojáků a členů milic, s koordinací jednotek pomáhá Irán. Ofenzíva není vojensky podporována koalicí, která pořádá na zemí zabrané ISIS nálety.

Podle koalice vedené USA, Irák nepožádal o leteckou podporu...

Tikrít padl v červnu loňského roku po kolapsu irácké armády.

Podle představitelů irácké vlády, armáda dnes vstoupila do severovýchodní části Tikrítu po deseti dnech tvrdých bojů ve městě a okolních vesnicích na břehu řeky Tigris.

Vojáci a Iránem podporované milice Hashid Shaabi nyní kontrolují dvě třetiny Qadisya, což je největší čtvrť Tikrítu. Již dříve vládní síly dostaly pod svoji kontrolu vesnici Samra a mají tak kontrolu nad okresem al-Alam. Milice jsou pod dozorem velitele revolučních gard Iránu, Gen Quasem Soleimani.

Podle agentury Reuters se operace zastavila poté, co se vojenské jednotky dostaly pod palbu ostřelovačů a musely začít čistit budovy od nastražených bomb a pastí.

Zdroj: BBC

 

Tagy článku