Írán chce nakoupit letadla od Boeingu

Írán chce nakoupit letadla od Boeingu
Autor fotografie: contri CC BY-SA 2.0|Popisek: Ilustrační foto íránského 747
25 / 01 / 2016, 07:00

Írán zvažuje nákup letadel amerického výrobce Boeing po ukončení sankcí OSN, což by mělo umožnit upgrade leteckého parku.

Íránský náměstek ministra dopravy Asghar Fakhrieh Kashan řekl agentuře Reuters, že Írán má zájem o koupi 100 letadel. Sankce OSN byly zrušeny před týdnem, což umožnilo konsorciu Airbus vyjednat dohodu o prodeji 114 letadel do Íránu.

Obchodní sankce USA vůči Íránu zůstávají nezměněné, ale Boeing může požádat vládu o speciální povolení. Podle mluvčího Boeingu je tu ale ještě mnoho kroků předcházejících možnému prodeji letadel do Íránu.

Smlouva s Airbusem bude oficiálně podepsána během návštěvy íránského prezidenta Hassan Rouhaního, který navštíví Paříž ve středu.

Průměrný věk íránských komerčních letadel je téměř 27 let a podle íránského ministra dopravy Abbase Akhoundi je v provozu pouze 150 letadel z celkového počtu 250. Írán potřebuje nakoupit asi 400 letadel středního a dlouhého doletu a 100 letadel krátkého.

První várka nových letadel Airbus se očekává koncem března.

Zdroj: BBC

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace