Írán finančně odmění Palestince, kteří zavraždí Izraelce

Írán finančně odmění Palestince, kteří zavraždí Izraelce
Popisek: Likvidace domů, které patřily rodinám palestinských teroristů
25 / 02 / 2016, 07:45

Muslimský stát na válečném tažení proti Izraeli

Islámská republika Írán dnes oznámila, že podporuje „jeruzalémskou intifádu“, tedy teroristickou palestinskoarabskou kampaň, které již pět měsíců čelí Izraelci, a že poskytne finanční odměny rodinám palestinských teroristů. Informaci zveřejnil server eretz.cz.

Kdo útočí v Izraeli a kdo útočí v Evropě? Probíhá "džihád"?

Na tiskové konferenci v Bejrútu za přítomnosti řady představitelů palestinských skupin íránský velvyslanec v Libanonu Mohamed Fathálí prohlásil: „V rámci pokračování íránské podpory utiskovanému palestinskému lidu oznamuje Írán vytvoření finanční pomoci rodinám palestinských mučedníků, kteří byli zabiti v jeruzalémské intifádě.

Podle velvyslance každá rodina zabitého teroristy, „mučedníka“, dostane 7.000 dolarů (přibližně 175 tisíc korun). Rodina, jejíž dům byl zbořen Izraelskými obrannými silami, dostane 30.000 dolarů (přibližně 750 tisíc korun). Podpora bude poskytována prostřednictvím palestinskoarabské odnože Šahídské instituce (Shahid Institution), založené Íránem v roce 1992.

Velvyslanec Fathálí vyzval arabské muslimy, aby se „sjednotili okolo palestinské otázky“ s tím, že „krev mučedníků osvobodí celou Palestinu do řeky (Jordán) k (Středozemnímu) moři.“ Íránskou pomoc na tiskové konferenci vysoce ocenil ministr zahraničí vlády Hamasu Usáma Chamdán (Osama Hamdan).

Od října 2015 palestinští teroristé zavraždili 29 Izraelců a 3 neizraelce. Izraelské bezpečnostní síly během téže doby zlikvidovaly 170 palestinských Arabů, přibližně dvě třetiny z nich bezprostředně při útocích na Izraelce, zbytek pak při srážkách s bezpečností.

Statistika a okolnosti nové vlny palestinského teroru

Izraelská vláda íránské oznámení odsoudila jako další příklad pokračující agrese Íránu proti Izraeli poté, kdy světové mocnosti zrušili sankce proti Teheránu v rámci dohody o zmírnění íránského jaderného programu.

Arabská komunita v Izraeli páchá nejvíce trestných činů. Je to předobraz multikulti Evropy?

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace