Írán je největší sponzor terorismu, hřímal americký ministr obrany

Írán je největší sponzor terorismu, hřímal americký ministr obrany
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Jim Mattis
05 / 02 / 2017, 18:30

Americký ministr obrany Jim Mattis si nebral s Íránem servítky.

Jim Mattis prohlásil na své návštěvě Japonska, že Írán je největším sponzorem terorismu. Řekl to v reakci na zkoušku balistické střely, kterou Írán otestoval, a o níž íránští státní představitelé prohlásili, že je zcela legitimní.

,,Pokud je mi známo, Írán je největším státním sponzorem světového terorismu," prohlásil americký ministr obrany na adresu Íránu. Druhým dechem ovšem dodal, že USA nebudou a ani nechtějí v této situaci navyšovat své vojenské kapacity na Blízkém východě.

,,Máme vždy možnost tyto kapacity navýšit, nicméně právě teď si nemyslím, že je to nutné," uvedl MAttis na tiskové konferenci v Tokyu, kde Japonce ubezpečil o pevném spojenectví obou zemí.

Mattis také prohlásil, že nové sankce uvalené na Írán jsou důsledkem právě uskutečněného testu balistické střely a jednostranné podpory Houthiů, kteří bojují v jemenském konfliktu, a jež ostřelovali saúdskou válečnou loď.

 

psali jsme:

Írán chce od Ruska nakoupit zbraně za 10 miliard dolarů

 

Zdroj: yahoo.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.