Írán je ve válce s USA, řekl íránský prezident

Írán je ve válce s USA, řekl íránský prezident
Autor fotografie: screenshot Youtube
08 / 09 / 2018, 18:00

Írán je podle názoru svého prezidenta Hasana Rúháního v regulérní válce se Spojenými státy. Způsob válčení se změnil, války se už nevedou tanky a bombami, nýbrž jako hospodářské, psychologické a propagandistické války, řekl dnes Rúhání v Teheránu. "A právě takovou válku dnes proti nám vedou USA a jejich spojenci," citovala prezidenta agentura DPA.

Rúhání vyzval všechny politické frakce v Íránu, aby na tomto "bitevním poli" držely spolu, a ukázaly tak Američanům, že íránský lid nekapituluje a je připraven za svou nezávislost zaplatit.

Jednostranné odstoupení Spojených států od vídeňské dohody o íránském jaderném programu z roku 2015 a obnovení zrušených sankcí zavedly Írán do akutní hospodářské krize. Národní měna ztratila téměř 60 procent své hodnoty, inflace v zemi se prohlubuje den za dnem. Odpovědnost za krizi je z různých stran připisována Rúhánímu a jeho vládě. Sám prezident ale kritiku odmítá a vinu dává protiíránské politice amerického prezidenta Donalda Trumpa.

"Na jedné straně USA denně vyvíjejí tlak na náš národ, na straně druhé nám každé dva týdny posílají poselství a chtějí s námi jednat," řekl Rúhání. Problémy ale nebude možné řešit, dokud bude na Íránce vyvíjen tak silný hospodářský tlak, prohlásil Rúhání.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace