Írán obvinil Saúdskou Arábii ze smrti poutníků do Mekky. Obětí je už přes 700

Írán obvinil Saúdskou Arábii ze smrti poutníků do Mekky. Obětí je už přes 700
Autor fotografie: Meshal Obeidallah (wikipedia)|Popisek: Mekka
24 / 09 / 2015, 17:45

Letošní muslimská pouť do Mekky se zařadila mezi nejtragičtější v historii. Zahynulo nejméně 717 lidí a přes 800 osob bylo zraněno

Mekka v západní části Saúdské Arábie je nejsvětějším městem islámu, do kterého každým rokem putuje na pouť během hadždže tři milióny muslimů, přičemž nevěřícím je vstup do města tradičně zakázán. 

V tlačenici v nedalekém údolí Míná zemřelo nejméně 717 lidí, další stovky osob jsou zraněny a bilance není konečná, oznámil úřad civilní obrany. Tlačenice nastala na jedné ze dvou hlavních ulic, které vedou ke stanovišti, odkud poutníci házejí kamínky na betonovou stélu, což symbolizuje kamenování satana. Nejvíc obětí si vyžádala v roce 1990, tehdy zahynulo přes 1 400 lidí. 
(Zdroj: cz.sputniknews.com)

Íránští duchovní už obvinili saúdské bezpečnostní orgány, že uzavřely silnici vedoucí ke stéle, což bylo příčinou, že se lidé ušlapali. Mezi obětmi je i 41 íránských poutníků. (Zdroj: ynetnews.com)


YouTube, Dz crazy


YouTube, Al Jazeera Mubasher 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.