Írán varoval americkou válečnou loď aby opustila oblast íránského námořního cvičení

Írán varoval americkou válečnou loď aby opustila oblast íránského námořního cvičení
Autor fotografie: US Navy|Popisek: Ilustrační foto
27 / 01 / 2016, 12:00

Íránské námořnictvo varovalo americkou válečnou loď, aby opustila Ománský záliv, kde se dnes koná cvičení íránského vojenského námořnictva.

Oznámila to tisková agentura Tasnim blízká íránským Revolučním gardám.

Íránské námořnictvo vyslalo varování blíže nespecifikované válečné lodi USA, která se blížila k oblasti cvičení. Plavidlo po varování opustilo okamžitě oblast a situace se tak podle agentury vrátila do normálu.

Nedávno došlo ke konfliktu mezi Íránem a USA, kdy Írán zajal dva rychlé čluny amerického námořnictva, které vpluly do jeho výsostných vod: Írán zajal dva americké čluny a deset námořníků

Zdroj: Reuters

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace