Írán vyzval muslimské země k revizi ekonomických vztahů s USA

Írán vyzval muslimské země k revizi ekonomických vztahů s USA
Autor: pixabay.com
20 / 05 / 2018, 07:30

Íránský prezident Hasan Rúhání vyzval muslimské země, aby kvůli rozhodnutí Washingtonu přesunout své velvyslanectví v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma přehodnotily ekonomické vztahy se Spojenými státy. Informovala o tom agentura Reuters.

"Vyzývám země k úplnému přerušení vztahů s tímto sionistickým režimem (v Izraeli) a také k revizi obchodních a ekonomických vztahů s Amerikou," uvedl Rúhání v projevu na mimořádném zasedání Organizace islámské konference (OIC) v Istanbulu.

Summit se koná v reakci na smrt téměř šesti desítek demonstrujících Palestinců, které v pondělí na hranici Pásma Gazy zastřelili izraelští vojáci. Masakr se odehrál v době, kdy USA slavnostně otevíraly svoje velvyslanectví v Jeruzalémě.

Turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu na úvod istanbulského summitu prohlásil, že muslimské státy musejí zajistit, aby další země nenásledovaly Spojené státy a neotevíraly své zastupitelské úřady v Jeruzalému. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan pak na zasedání přirovnal izraelský přístup k Palestincům v Pásmu Gazy k nacistickému pronásledování Židů v Evropě.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace