Írán začal s výrobou nové obranné rakety Sayyad-3

Írán začal s výrobou nové obranné rakety Sayyad-3
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Sayyad-3
24 / 07 / 2017, 10:15

Írán začal s výrobou obranných raket, které doplní stávající ruský protivzdušný systém S-300.

Írán oznámil, že začal s produkcí obranných raket země-vzduch Sayyad-3. Podle íránských představitelů má nová raketa založená na nejmodernějších technologiích dolet 120 kilometrů a může údajně zasáhnout cíl až do výšky 27 kilometrů. Rakety Sayyad-3 pak doplní stávající ruský protivzdušný systém S-300, instalovaný loni v srpnu.

psali jsme: KLDR otestovala patrně balistickou raketu, Tokio protestuje

Íránské ministerstvo obrany však slibuje další přednosti původně vyráběné rakety. Ta bude schopná zaměřit až třicet  cílů a s dvanácti z nich najednou pak i ,,bojovat", uvedl ministr obrany Hossein Dehghan. 

,,Sayyad-3 je navržena podle nejmodernějších technologií na světě a je schopná bojovat s různými typy nebezpečí, jako jsou například drony, letadla s technologií stealth, naváděné rakety, vrtulníky a dalšími hrozbami," prohlásil Hossein Dehghan.

psali jsme: Konec světa v ruském podání: balistická raketa o hmotnosti 100 tun

V této souvislosti dodal, že je mu líto, že sousedé Íránu považují jeho schopnosti a sílu jako hrozbu, když podle něho je Írán ve skutečnosti ochráncem míru a bezpečnosti v regionu. 

Už v roce 1992 začal Írán s vlastním programem vojenské soběstačnosti, který zahrnoval výrobu prakticky ,,všeho" od tanků, letadel až po rakety.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace