Íránského učitele v Německu zavraždil uprchlík z Afgánistánu

Íránského učitele v Německu zavraždil uprchlík z Afgánistánu
Popisek: Ilustrační foto
12 / 04 / 2016, 14:00

Íránce a středoškolského učitele Mehdi Hushmanda zabil v únoru ve sklepě jeho domu afghánský uprchlík, kterého se ujal. Uprchlík se už k vraždě přiznal.

Celle, Německo - Mehdi Hushmand z Celle poblíž Hannoveru, toužil uvést do života svoje ideály a přijal domů muslimského imigranta. Mezi žáky oblíbený učitel Mehdi Hushmand byl sám přistěhovalcem z Íránu, do Německa přijel už v roce 1979, a sympatizoval s imigranty přijíždějícími do země. Nejdřív nosil jídlo a poskytoval jinou pomoc střediskům pro uprchlíky. Pak se spřátelil s několika imigranty, kterým dovolil, aby u něj doma bydleli. 

Když se Mehdi neukázal v práci, jeden z jeho kolegů zašel k němu domů, aby zjistil, co se stalo. Na místě našel krvavé stopy, které vedly do sklepa. Ve sklepě pak v kaluži krve leželo zmasakrované tělo učitele.

Podle prohlášení policie Mehdiho zavraždil Afgánec, kterého si vzal učitel domů. Mezi muži došlo údajně k hádce, načež imigrant kamenem a kovovým předmětem četnými ranami rozbil učiteli hlavu na kusy. Tělo pak odtáhl do sklepa, aby zločin ukryl. Informaci zveřejnil 30. března server freeglobe.parlamentnilisty.cz

List The New York Times včera uvedl, že pachatelem je 58 letý afgánský přistěhovalec, který přicestoval do Německa loni na podzim se svojí manželkou a šesti dětmi. Mehdi jim letos v lednu nabídl ubytování ve svém domě a vzal celou rodinu pod svá ochranná křídla. Dokonce navštěvoval jeho manželku v nemocnici a dětem koupil boty. Afgánec se policii k vraždě přiznal a řekl, že 55 letého rozvedeného a bezdětného Hushmanda zabil proto, že se chtěl oženit s jeho 19ti letou dcerou a on s tím nesouhlasil. 

Podle sousedů, kteří Mehdiho dobře znali, je jediným vysvětlením, že se učitel rozhodl vzít si mladou ženu za manželku kvůli tomu, aby její rodina mohla v Německu zůstat. 

Policie ani státní zástupce od začátku nechtěli uvádět žádné bližší informace, včetně těch, které by mohly poukázat na jeho původ. Policejní mluvčí Thorsten Wallheinke to odůvodnil tím, že policie není povinná sdělovat etnický původ podezřelého ani jiné identifikační údaje, pokud jsou "irelevantní" a nesouvisí se skutkem. 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace