Íránský ajatolláh varuje USA a Obamu

Íránský ajatolláh varuje USA a Obamu
Autor fotografie: Twitter|Popisek: Obrázek z účtu íránského nejvyššího vůdce
29 / 07 / 2015, 02:00

Bez ohledu na nedávné dohody o íránském jaderném programu, Teherán neustále útočí alespoň slovně na Spojené státy.

Twitterový účet spojen nejvyššího vůdce Íránu, ajatolláha Alí Chameneího, zveřejnil minulý víkend obrázek amerického prezidenta Baracka Obamy, který si drží zbraň u hlavy. Na obrázku je postava držící zbraň, nejsou vidět žádné rysy obličeje, pouze bílá košile, červená kravata a pin s hvězdami a pruhy na klopě saka.

Íránský tweet

"Americký prezident řekl, že by mohl vyřadit íránskou armádu," sděluje tweet a pokračuje grafikou z 18. července, na které nejvyšší duchovní autorita Íránu říká: „Nechceme žádnou válku, ani nebudeme jakoukoliv válku iniciovat, ale pokud válka nastane, ten kdo bude poražený budou agresivní a zločinecké USA."

Není jasné, nakolik se íránský nejvyšší vůdce zapojuje do rozhodování, o tom co má být na jeho účtu zveřejněno, některé tweety jsou publikovány v první osobě, jiné ve třetí a ukazují vůdce na fotografiích z akcí.

Silná kritika Spojených států a Izraele jsou opakující se témata účtu @khamenei_ir , který má 143 tisíc followerů a publikoval již více než 7 tisíc tweetů.

"Nejvyšší vůdce říká mnoho věcí, které nacházíme jako zcela nežádoucí," uvedl poradce pro národní bezpečnost Ben Rhodes v odpovědi na otázku reportéra během Obamovy nedělní návštěvy Keni.

"To je vzor chování, které nás velmi vážně znepokojuje na íránské vládě, ať už je to jejich podpora terorismu, jejich ohrožování Izraele a Spojených států, nebo pobuřující prohlášení a obrázky, které mohou vzejít z íránské vlády," řekl Rhodes.

Íránský ajatolláh řekl na začátku července, že jaderná dohoda nezmění politiku Íránu vůči arogantní vládě Spojených států. 

Zdroj: CNN

Tagy článku