Íránský ozbrojený plně autonomní robot Nazeer

Íránský ozbrojený plně autonomní robot Nazeer
Autor fotografie: YouTube|Popisek: UGV Nazeer
26 / 04 / 2015, 20:45

"Až půjde Íránská islámská republika do války, tak v doprovodu robotických vojáků" uvedl v březnu íránský generál.

MInulý týden při oslavách dne íránských ozbrojených sil představila íránská armáda svůj první bezpilotní pozemní dron - robotického obrněnce pod názvem Nazeer (Nazir).

Írán chce dokázat světu, že je schopen, jako málokterá země, vyvinout a vyrobit nejnovější zbraně podle moderních technologií a bez pomoci zbrojních velmocí. Írán nedávno udělal obrovské pokroky v leteckém průmyslu, zvláště v navrhování a výrobě bezpilotních dronů.

Představujeme robota LS3 od Boston Dynamics. V průběhu největšího mezinárodní námořního cvičení RIMPAC 2014 testovala americká armáda robota LS3.  

Nejsou známy podrobnější technické údaje, ale podle vojenských odborníků se jedná o bezpilotní pozemní vozidlo (UGV - Unmanned Ground Vehicle), uvnitř kterého mohou být umístěny dva přenosné systémy protivzdušné obrany nebo lehký kulomet ráže 7,62 mm. 

Nazeer UGV je plně autonomní robot s dálkovým ovládáním na podvozku 4x4. Maximální zatížení je 600 kg a je schopen provádět průzkumné a bojové operace s maximálním dosahem 2 kilometry. V horní části jsou umístěny solární panely. Zbraňové systémy jsou v silničním provozu zataženy uvnitř konstrukce, při přípravě na bojovou akci se odklopí solární panely a systémy se vysunou nad  vozidlo.  Nazeer je  na přední straně vybaven kamerou a snímačem pro provoz vozidla pomocí dálkového ovládání. Na každé straně vozidla jsou umístěny kouřové granáty.


Zdroj YouTube, armyreco

Psali jsme také:

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace