Íránský prezident zkritizoval oba americké prezidentské kandidáty: Chceme takovou demokracii i v naší zemi?

Íránský prezident zkritizoval oba americké prezidentské kandidáty: Chceme takovou demokracii i v naší zemi?
Autor: Flickr.com|Popisek: Hasan Rúhání
24 / 10 / 2016, 08:00

Íránský prezident Hasan Rúhání si tentokrát ve svém slovním cvičení vzal na paškál oba kandidáty na příštího amerického prezidenta.

Rúhání zkritizoval především chování Donalda Trumpa a Hillary Clintonové během tří prezidentských debat, které považuje z hlediska morálních zásad za nepřípustné:

,,Viděli jste debatu a způsob, jakým mluvili, vzájemně se obviňovali a vysmívali se sami sobě?  Chceme opravdu tuto demokracii i v naší zemi? Chceme opravdu takové volby v naší zemi?"

A pokračoval před shromážděním v íránském městě Arák v dalším hřmotném projevu:

,,Jak vidíte, USA stále potvrzují, jakou mají po 200 let demokracii. Jen se podívejte na zemi, kde pro morálku není žádné místo."

Rúhání se nikterak netají svou nevraživostí vůči Donaldovi Trumpovi i Hillary Clintonové. Když přijel v září jako host na Valné shromáždění OSN, zeptali se jej novináři, kterého kandidáta by preferoval na post příštího amerického prezidenta. Rúhání odpověděl, že mezi nimi není v podstatě žádný rozdíl a on by musel preferovat ,,špatného nebo ještě horšího".

Írán čeká vlastní volba nového prezidenta příští rok v květnu. Rúhání již dal najevo, že se bude ucházet o tento post  i v druhém funkčním období.

 

Zdroj: abcnews.go.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace