iRobot 340 SUGV: Větší bráška vysavačů Roomba

iRobot 340 SUGV: Větší bráška vysavačů Roomba
Autor fotografie: iRobot|Popisek: iRobot 310 SUGV
04 / 10 / 2015, 08:15

Tušili jste, že neškodné a pracovité robotické vysavače Roomba mají své větší brášky? Pracují v armádě, u policie, hasičů nebo jednotek pracujících s nebezpečnými materiály.

iRobot v létě představil aktualizovanou, výkonnější verzi svého robota 310 SUGV, nová nese označení 340 SUGV. Oproti původní verzi je lehčí a může zvednout větší váhu, v číslech to znamená, že váží méně než 13,6 kilogramu a může zvednout až 11 kilogramů. 340 SUGV je odolný prachu a vodě, obsahuje kameru s bílým a infračerveným přisvícením, s 28x optickým zoomem a 324x digitálním.

340 SUGV

"Jsme přesvědčeni, že 340 SUGV je nejschopnější a nejvýkonnější robot ve své hmotnostní třídě," říká Tom Frost, senior viceprezident a generální manažer divize Defense and Security ve společnosti iRobot. "Mít robustního robota s hmotností pod 13,6 kg, který může do prostředí s vodou, včetně průlezů a jeskyní, je zásadní."

Z jednoho specializovaného ovladače lze ovládat několik robotů, případně je možné použít tablet s aplikací uPoint Multi-Robot Controller.

Aplikace na kontrolu robotů

Video o původní verzi 310 SUGV si můžete prohlédnout zde:

 

Zdroj: droningskies.com, iRobot

 

Tagy článku