IS: Butiky a kosmetické salóny jsou dílem ďábla a vdávat se v devíti je normální

IS: Butiky a kosmetické salóny jsou dílem ďábla a vdávat se v devíti je normální
Autor fotografie: Dollar Photo Club
05 / 02 / 2015, 11:45

Jaký je život žen, které žijí mezi extrémisty Islámského státu (IS)? V arabštině byl na internetu publikován dokument o životě džihádistek od ženských podporovatelek IS v Iráku a Sýrii, které si říkají Khansaa brigády. Cílem propagandistického materiálu je získat rekrutky ze Saúdské Arábie a Perského zálivu.

"Je zcela legitimní, aby se dívka vdávala v devíti letech. Většina čistých dívek se vdává v 16 nebo 17". Od tohoto okamžiku má zůstat žena v pozadí, skrytá očím a podporovat chalífát za zavřenými dveřmi. Ženy se nemají se vzdělávat. Jedinou výjimkou je islámského náboženství, s jehož pokud možno všemi aspekty by měla být dívka seznámena ve věku od sedmi do patnácti let.

Západní model emancipované ženy, která odchází z domova do práce, prý selhal a ženy „nezískávají nic z myšlenky rovnosti s muži kromě obtíží". Módní butiky a kosmetické salóny jsou dílem satana Iblíse, ďábla.

Nebe pro imigranty

Dlouhý dokument o životě žen v IS byl zveřejněn na internetu už 23. ledna, ale ušel pozornosti mezinárodních médií. Nedávno byl přeložen a publikován v Londýně. Ve své rétorice se naprosto liší od dobrodružných a násilných zpráv zveřejňovaných na sociálních sítích podporovatelkami IS, které se přestěhovali do IS ze západních zemí.

Odhaduje se, že ženy tvoří asi 10 % z tisíců zahraničních rekrutů, kteří překročili turecké hranice, aby se připojili IS.

Z dokumentu je jasné, že primární úlohou žen je být doma a nikoli bojovat. Mají podporovat své muže džihádisty v domácnosti a starat se o děti. Pojednání se snaží zdůraznit, že život žen v IS je normální. "Stát nic nezakazuje," píše se. Raqqa, de facto hlavní město IS, je popisováno jako útočiště nebo dokonce ráj pro imigranty, kde rodiny žijí " bez hladu, netrpí studeným větrem ani mrazem". Zdůrazňuje se také idylické soužití jednotlivých národností. "K čertu s nacionalismem v Raqqa jsou kmeny sloučeny, Čečenec je přítel Syřana, občan Saudské Arábie je soused Kazacha“.

Padlé ženy

V dokumentu se také píše, že ženy v zemích Perského zálivu, zejména v Saúdské Arábii, musí čelit "barbarství a divokosti". Jsou to podle propagandistického materiálu zejména ty ženy, které pracují společně s muži v obchodech a musí nosit identifikační fotografie. Ale i ty které jedou studovat na Západ nebo navštěvují "univerzitu korupce" v saúdském městě Jeddah.

Saúdská televize je popisován jako "televizní kanál prostituce a korupce" a ženské spisovatelky jsou označovány za "padlé ženy". Učitelé ze zahraničí jsou prý vyzvědači, kteří šíří "své jedovaté a zkorumpované ateistické nápady".

V dokumentu samozřejmě není ani zmínka o masového zotročování civilistů, obchodování s nezletilými dívkami, o hlavách nabodnutých na kůlech ve městě Raqqa nebo o homosexuálech vyhazovaných z oken. Naopak se poukazuje na brutalitu spojeneckých útoků na IS.

Hlavním vzkazem dokumentu je, že ženy ze Saúdské Arábie a dalších států Perského zálivu by se měly co nejdříve odstěhovat do utopisticky vylíčeného ráje IS, aby se vyhnuly životu v nespravedlnosti.

Zdroj: BBC

Psali jsme také:

Pravá tvář českého islámu? Domácí násilí a mnohoženství.

Islámským bojovníkům padl za oběť hřbitov válečných veteránů v Tobruku

První uprchlíci ze Sýrii směřují do ČR. Proč ne křesťanští uprchlíci z Iráku?

Varování před šířením ideologie džihádu v ČR

Islámský stát - bezpečnostní hrozba číslo jedna

Ředitel švédské školy zakázal státní vlajku, aby neurazil národnostní menšiny

"Pomáhejme v Sýrii, nevozme džihád sem"

Evropa znásilněná islámem

Islámská kolonizace světa?

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu!

Islamizace Evropy

Existence žen je protiislámská! 

 

Tagy článku