IS: Do roka budeme mít atomovou bombu

IS: Do roka budeme mít atomovou bombu
Autor fotografie: DABIQ 9|Popisek: Aktuální článek islámského Dabiqu
23 / 05 / 2015, 11:30

23. 5. 2015 / V posledním vydání svého propagandistického časopisu Dabiq Islámský stát vyhrožuje, že si do roka díky své expanzi bude moci pořídit první atomovou bombu. Koupit si ji chce od Pákistánu.

 

Článek The Perfect Storm (Dokonalá bouře) v teroristickém časopise Dabiq podle listu The Independent napsal britský zajatec John Cantlie. Novinář je již dva roky v zajetí a slouží propagandě IS. Podle článku militantní islámská skupina jako Boko Haram v Nigérii, která nedávno přísahala věrnost IS, mění IS v globální hnutí, které propojuje různé skupiny na Středním Východě, v Africe a v Asii. IS je „nejvíce sílící islámské hnutí, jaké moderní svět viděl“.  Tyto skupiny se přidávají k „chalífátu“ v době, kdy se podle článku do rukou IS dostávají americké a íránské „tanky, raketomety, raketové systémy a protiletadlové systémy“. Je prý otázka času, kdy se dostane k mnohem hrozivějším zbraním. „IS má miliardy dolarů v bankách, takže se může obrátit na Pákistán a nakoupit nukleární zařízení přes obchodníky se zbraněmi, kteří dokáží zkorumpovat vysoké představitele.“ Autor článku sice sám připouští, že takový scénář je přitažený za vlasy, ale varuje: „Je to dnes mnohem představitelnější než před rokem.“ „A když ne atomovka, co takhle tisíc tun výbušniny z dusičnanu amonného? To je dost snadné vyrobit.“

Útok takovouto zbraní na Ameriku by byl něco zcela jiného než dosud. IS chce prý udělat něco velkého, co všechny ostatní teroristické útoky předčí svou velikostí, že budou ve srovnání s tím vypadat jako „střílení veverek“.  

V tuto chvíli IS na atomovou bombu nedosáhne, ale The Independent upozorňuje, že IS je velmi dobře financovaná skupina, která se zmocnila několika ropných polí v Iráku a v Sýrii. Teroristé také ukradli řadu historických artefaktů nevyčíslitelné hodnoty a na civilisty, kteří zůstali uvězněni jako v pasti v samozvaném chalifátu, uvalili obrovské daně. Jmění IS se tak skutečně odhaduje na miliardy dolarů.

Islámský stát – nejbohatší teroristická skupina na světě. Likvidace západní civilizace? 

Ďábelské financování islámského státu - prodej lidských orgánů

Varování přišlo na pozadí úspěchů, ale i proher IS. Skupina byla vyhnána z Tikrítu, ale získala zpátky Ramádí a syrské antické město Palmýru.

Islámský stát se snaží získat své příznivce všemi dostupnými moderními prostředky přes internet. Teroristická skupina vydala už osmý díl časopisu Dabiq, který je oficiálním propagandistickým plátkem této teroristické skupiny a vychází v několika jazycích včetně angličtiny. Dabiq je město na severu Sýrie, které je zmíněno v islámské eschatologii. Podle tradice to je místo, kde se na konci věků finálně střetnou křesťané a muslimové k poslední vítězné bitvě příznivců Alláha.

Zdroj: The Independet

Tagy článku