IS Izraeli: Skutečná válka ještě nezačala. Blížíme se my!

IS Izraeli: Skutečná válka ještě nezačala. Blížíme se my!
Popisek: Starší prohlášení IS: Vykořeníme stát Židů
23 / 10 / 2015, 13:15

Islámský stát poprvé vydal hrozbu přímo státu Izrael. Vzkaz v hebrejštině varuje, že současné konflikty s Palestinci jsou jen začátkem.

Islámský stát již dříve na hovořil o "vykořenění státu Židů", například na videu z počátku tohoto roku. Vzkaz byl ale v arabštině a byl primárně určen jako výzva Hnutí islámského odporu - Hamás, které podle teroristů není dostatečně radikální, ani pevné ve víře. Nyní džihádisté zveřejnili video, na kterém mluví zahalený ozbrojenec hebrejsky a vzkaz je podle jeho slov určen Židům, "kteří okupují zemi muslimů".

"Válka, kterou prožíváte nyní, je jen dětskou hrou ve srovnání s tím, co vás čeká v budoucnu. Pro tuto chvíli si dělejte, co chcete. My vás pak za vaše zločiny obviníme desetinásobně. Přemýšlejte chvíli: Co uděláte, až přijdou desítky tisíc z celého světa, aby vám podřízly hrdla a pohodily vás do odpadu? My budeme pokračovat až do konce, dokud chorobu nevymýtíme," říká mluvčí.

Upozorňuje Izraelce, že nejde o planou hrozbu.

"Blížíme se k vám z jihu i ze severu. Naším cílem je navždy zrušit hranice dané Sykes-Picotovou dohodou," končí mluvčí s poukaze na dohodu z roku 1916, která rozdělila území po porážce osmanské říše.

Francie podle ní získala mandátní území Sýrie a Libanonu, zatímco Británie dostala tehdejší Palestinu a Irák.

V Izraeli se od začátku října rozhořel konflikt respektive sérii útoků noži. Pseudodůvodem pro současné násilnosti je spor o status Chrámové hory. Útoky stály už život okolo 60 lidí - mezi mrtvými jsou jak oběti útoků, tak i agresoři - Palestinci a izraelští Arabové.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace