IS jde ve stopách nacistické ideologie. Ženy - otrokyně musí rodit co nejvíce dětí.

IS jde ve stopách nacistické ideologie. Ženy - otrokyně musí rodit co nejvíce dětí.
Autor fotografie: Twitter|Popisek: Foto dětí IS zveřejněné na Twitteru
14 / 10 / 2015, 18:00

Islámisté se netají touhou rozšířit chalífát na Blízký východ a postupně dál do Evropy. Má jim k tomu pomoci populační boom, který zajistí dostatek nových oddaných bojovníků.

Teroristická skupina propojila svoji pověstnou středověkou brutalitu s propracovým nátlakem na ženy, které nutí k těhotenství. Propaganda IS představuje nové mateřské školy, pediatrická zařízení, porodnice i výuku o odpovědnosti bojovníků a jejich nevěst mít co nejvíce dětí. Mnohé z "nevěst" jsou unesené křesťanské nebo jezídské ženy, ze kterých se staly sexuální otrokyně. Informaci zveřejnil server foxnews.com a express.co.uk

V propagandistických videích vystupuje australský lékař Tareq Kamlehan, který se připojil k IS a provozuje jedno z pediatrických zařízení, o kterém tvrdí, jak je výborné a láká další lékaře a zdravotnický personál, aby se k němu připojili. 

Oblasti pod kontrolou ISIS v Iráku a Sýrii jsou doslova zaplaveny letáky, jak zvýšit počet dětí a jak postupovat při jejich výchově, jak je vychovat od malička v duchu islámistické ideologie. 

"Myšlenka na vytvoření rodiny v islámském státu se snaží legitimizovat postavení islámského státu. Vůdci IS věří, že je možné vychovat novou generaci, která bude odhodlána k čemukoliv a bude to pokládat za zcela samozřejmé a legitimní," tvrdí  Clinton Watts z Institutu pro výzkum zahraniční politiky. 

Džihádisté často zveřejňují na sociálních sítích fotografie svých potomků oblečených do černých oděvů se znaky IS, děti mají kolem sebe často různé zbraně nebo granáty. Matky dokonce tvrdí, že jejich děti si raději hrají se zbraněmi než s hračkami nebo než aby se dívaly na televizi.  

Nevinná zábava nebo výchova k vraždění? Batole podřezává krk bílému medvídkovi

Jak zesilují útoky ruského letectva a syrské armády, vůdcové islámského státu cítí, že je ohrožena sama existence jejich teroristického "státu", a proto se uchylují k zoufalým pokusům jak zvýšit porodnost a zajistit dostatek novorozenců. IS už zneužil děti - tzv. "mláďata chalífátu" k vytvoření samostatné vojenské jednotky sebevražedných atentátníků a pokračuje i jejich bojový výcvik proti nevěřícím. 

Anne Speckhard, profesor psychiatrie a bezpečnostních studií na univerzitě v Georgetownu v americkém Washingtonu řekl: "ISIS není jen teroristická skupina, ale snaží se vší silou o vybudování plnohodnotného utopického státu, kde budou moci jeho občané žít podle islámských ideálů."

 

 

Tagy článku