"IS nachází tisíce fandů mezi evropskou islámskou mládeží", říká Benjamin Kuras

&quote;IS nachází tisíce fandů mezi evropskou islámskou mládeží&quote;, říká Benjamin Kuras
29 / 06 / 2016, 12:00

„Naše dnešní utrpení je předehrou toho, čím vy, Evropané a západní křesťané, budete trpět v blízké budoucnosti.“

Tak varoval chaldejsko-katolický arcibiskup mosulský Amel Shimoun Nora v srpnu 2014 po vyhnání 30.000 křesťanů z provincie Ninive, kde žili téměř dvě tisíciletí.

„Prosím, chápejte nás. Vaše liberální a demokratické principy jsou zde k ničemu. Musíte znovu vnímat naši realitu na Středním východě, protože do svých zemí zvete stále rostoucí počty muslimů. I vy jste v nebezpečí. Musíte přijmout silná a statečná rozhodnutí, i kdyby to protiřečilo vašim principům. Vy si myslíte, že všichni lidé jsou si rovni, ale to není pravda: Islám nekáže, že všichni lidé jsou si rovni. Vaše hodnoty nejsou jejich hodnoty. Jestliže to zavčas nepochopíte, stanete se obětí nepřítele, kterého jste si pozvali domů.“

Tento text zveřejnil překladatel a publicista Benjamin Kuras ve svém článku "Evropu nečeká nic dobrého v budoucnu, ale opět jako za nacismu je Evropa slepá!", na který upozornil server parlamentnilisty.cz. V článku dál uvádí:

"Mimo dobytá území Sýrie a Iráku se k němu (IS) přihlásily desítky džihádistických organizací roztroušených po světě, od skupin filipínských, afgánských a čečenských, po nigerijský Boko Haram. A po skupiny a “osamělé vlky” evropské, ať už rodilých evopských muslimů či arabských a afrických džihádistů cvičených a vyslaných Islámským státem. Jejich součet se odhaduje na až další stoticícovku...
...IS nachází tisíce fandů mezi evropskou islámskou mládeží. Konečně do toho nudného života v demokracii nabízí nějaké dobrodružství a příležitost k hrdinství. Pro dívky je nadějí konečně pozant opravdické chlapáky. Povzbuzují je k tomu kazatelé jako londýnský Anjem Choudary, který o „ideálním islámském státě“ vyprávěl už předtím, než IS vznikl. V islámském státě bude všeho hojnost, vyprávíval londýnským muslimským puberťákům. Každý dostane slušné bydlení, všichni budou mít dostatek všeho potřebného, káže jako kázával Lenin o zářné budoucnosti socialistického státu."

Na serveru Liveleak.com bylo 27. června zveřejněno následující video o aktivitách radikálních muslimů v Londýně i o reakci ostatních muslimů na jejich veřejná kázání (poznámka: není zřejmé, kdy přesně video vzniklo, ani kdo je jeho autorem, a proč nezasáhly bezpečnostní složky):

S odkazem na knihu Roberta Spencera The Complete Infidel Guide to ISIS (Regnery Publishing, Washington DC, 2015), podrobně sledující kořeny, vznik, vývoj, ideologii, politiku a cíle Islámského státu, připomíná Kuras i odhady počtu ozbrojenců Islámského státu v roce 2015:  

  • Podle Pentagonu – 18.000
  • Podle CIA – 31.500
  • Podle Syrian Observatory of Human Rights – 50.000 jen na syrském území.
  • Podle ruského štábu – 80.000 (odpovídající syskému odhadu plus 30.000 na iráckém území).
  • Podle iráckého vojenského experta Hišama al-Hašimiho – 100.000.
  • Podle CNN – 106.000
  • Podle kurdského velitele štábu Fuada Husseina – 200.000.

Na závěr Benjamin Kuras uvádí:

"Koncem ledna 2016 se v arabském listě Al-Shark-al-Ansat vydávaném v Londýně a v egyptské tiskové agentuře Al-Bawaba objevila zprávička, že v Libyi jednají IS, al-Kajda a Muslimské bratrstvo o sestavení společné řídící rady, která by podle návrhu Muslimského bratrstva vytvořila jednotnou islámskou frontu a společnou vládu. Podle arabského listu tyto tři organizace chtějí dát najevo, že všechny islamistické prvky hovoří jedním hlasem a tak chtějí i být vnímany. Agentura dokonce identifikovala jmenovitě třicítku členů Muslimského bratrstva, kteří „velké sjednocení“ řídí."

Zdroj: neviditelnypes.lidovky.cz

Tagy článku