IS poprvé zaútočil v Iráku pomocí dronu s výbušninou

IS poprvé zaútočil v Iráku pomocí dronu s výbušninou
Popisek: Ilustrační foto
12 / 10 / 2016, 08:30

Bojovníci Islámského státu podle všeho vůbec poprvé zaútočili v Iráku s bezpilotním letadlem.

Paříž - K útoku došlo v iráckém Erbílu v neděli 2. října. Dron po přistání vybuchl, těžce zranil dva francouzské příslušníky zvláštních jednotek a zabil dva kurdské milicionáře. Informoval o tom v úterý deník Le Monde.

Zatím není jasné, zda bomba umístěná na dronu byla odpálena na dálku nebo zda explodovala pomocí časového spínače. Oba francouzští vojáci byli okamžitě letecky přepraveni do vojenské nemocnice ve Francii. Jeden z nich je v kritickém stavu. Při incidentu bylo zraněno ještě několik Francouzů. Ministerstvo obrany odmítlo zprávu listu Le Monde komentovat.

Francie soustřeďuje v Iráku kolem 500 vojáků v rámci západní koalice vedené Spojenými státy.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace