IS potvrdil, že jeho vůdce al-Bagdádí je mrtev

IS potvrdil, že jeho vůdce al-Bagdádí je mrtev
Autor: ilustrační obrázek|Popisek: právě se stalo
11 / 07 / 2017, 11:30

Server theduran.com a irácká nezávislá televize uvedly, že šéf IS Abú Bakr al-Bagdádí je mrtvý. Informaci potvrdil i IS.

/AKTUALIZOVÁNO/ Podle agentury TASS o smrti vůdce IS informovala irácká televize Súmaríja s odvoláním na místní zdroj z provincie Ninive. Podle něj IS také už vybral Bagdádího nástupce, jehož jméno zdroje neuvádějí, a vyzval své členy, aby vytrvali v boji. O smrti vůdce IS informovala už minulý měsíc bez důkazů Moskva, jiné zdroje to dosud nepotvrdily.

 

Oznámení přišlo těsně poté, co irácký premiér potvrdil Hajdar Abádí potvrdil porážku IS v iráckém Mosulu.

Od 16. června začala ruská média spekulovat o tom, že vůdce IS Abú Bakr al-Bagdádí zemřel při leteckém útoku. Informaci, kterou převzal i Írán, však byla stále nepotvrzená.  

 

Připravujeme podrobnosti...

 

 

Zdroj: theduran.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace