IS: "Ramadán, měsíc dobývání a džihádu. Nachystejte se a buďte připraveni!"
foto: Dabiq
Islámský stát vyzval k útokům v EU a USA během ramadánu.
Bagdád ČTK - Extremistická organizace Islámský stát (IS) v novém poselství vyzvala své stoupence k útokům na Spojené státy a Evropu během muslimského svátku ramadán, který začíná počátkem června. Vzkaz povzbuzující k útokům na vojenské a civilní cíle je rozšiřován na účtech sítě twitter, na nichž se podobné dokumenty obvykle objevují, a podle agentury Reuters se prohlašuje za dílo mluvčího IS abú Muhammada Adnáního:
"Ramadán, měsíc dobývání a džihádu. Nachystejte se a buďte připraveni...Udělat z něj pro nevěřící všude na světě měsíc pohrom....Zejména vy, bojovníci a stoupenci chalífátu v Evropě a Americe....
I to nejmenší, co v jejich zemích uděláte, bude pro nás lepší a trvalejší, než to, co byste dělali, kdybyste byli s námi....Kéž bychom byli na vašem místě, abychom mohli trestat křižáky ve dne v noci."
Německý Spolkový kriminální úřad (BKA) varuje v interním dokumentu před možnými islamistickými teroristickými útoky v průběhu fotbalového šampionátu ve Francii.
Podle BKA i nadále roste počet nebezpečných islamistů v Německu. BKA eviduje v současné době celostátně 497 takzvaných "nebezpečných" osob, které mohou kdykoliv provést vážný teroristický útok. K tomu se eviduje dalších 339 islamistů a extremistů, kteří jsou považováni za potenciální pomocníky a stoupence teroristů. Počet potenciálních teroristů během jednoho roku významně vzrostl. Před rokem v lednu 2015 úřady evidovaly pouze 270 islamistů. Zdroj: welt.de, prvnizpravy.parlamentnilisty.cz
Tagy