IS: "Ramadán, měsíc dobývání a džihádu. Nachystejte se a buďte připraveni!"

IS: &quote;Ramadán, měsíc dobývání a džihádu. Nachystejte se a buďte připraveni!&quote;
Autor fotografie: Dabiq
22 / 05 / 2016, 13:15

Islámský stát vyzval k útokům v EU a USA během ramadánu.

Bagdád ČTK - Extremistická organizace Islámský stát (IS) v novém poselství vyzvala své stoupence k útokům na Spojené státy a Evropu během muslimského svátku ramadán, který začíná počátkem června. Vzkaz povzbuzující k útokům na vojenské a civilní cíle je rozšiřován na účtech sítě twitter, na nichž se podobné dokumenty obvykle objevují, a podle agentury Reuters se prohlašuje za dílo mluvčího IS abú Muhammada Adnáního:

"Ramadán, měsíc dobývání a džihádu. Nachystejte se a buďte připraveni...Udělat z něj pro nevěřící všude na světě měsíc pohrom....Zejména vy, bojovníci a stoupenci chalífátu v Evropě a Americe....
I to nejmenší, co v jejich zemích uděláte, bude pro nás lepší a trvalejší, než to, co byste dělali, kdybyste byli s námi....Kéž bychom byli na vašem místě, abychom mohli trestat křižáky ve dne v noci." 

Německý Spolkový kriminální úřad (BKA) varuje v interním dokumentu před možnými islamistickými teroristickými útoky v průběhu fotbalového šampionátu ve Francii. 

Podle BKA i nadále roste počet nebezpečných islamistů v Německu. BKA eviduje v současné době celostátně 497 takzvaných "nebezpečných" osob, které mohou kdykoliv provést vážný teroristický útok. K tomu se eviduje dalších 339 islamistů a extremistů, kteří jsou považováni za potenciální pomocníky a stoupence teroristů. Počet potenciálních teroristů během jednoho roku významně vzrostl. Před rokem v lednu 2015 úřady evidovaly pouze 270 islamistů. Zdroj: welt.deprvnizpravy.parlamentnilisty.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace