IS zaútočil na kulturní centrum v Turecku. Při výbuchu zahynulo nejméně 27 lidí

IS zaútočil na kulturní centrum v Turecku. Při výbuchu zahynulo nejméně 27 lidí
Autor: BBC
20 / 07 / 2015, 13:45

Bombový útok se stal v 9:00 hod. ve městě Suruç ležícím zhruba deset kilometrů od syrského pohraničního Kobani.

Mezi oběťmi jsou převážně ženy a děti. „Byl to velmi silný výbuch. Otřáslo to s námi, právě jsme byli na schůzi,“ sdělil agentuře Reuters zaměstnanec radnice města Suruç. Podle záchranářů je zraněno nejméně 100 osob.

Web IB Times uvedl, že oběti jsou převážně z organizace Federace mladých socialistů (SGDF), kteří do kulturního centra Amara přijeli, aby pomáhali v nedalekém Kobani s rekonstrukčními pracemi. „Turečtí a kurdští mladí přijeli, aby se dostali do Kobani a měli plány na tři nebo čtyři dny,“ uvedla politička Pervin Buldanová z prokurdské opozice. (Zdroj:zpravy.idnes.cz)

Zdroj: iDnes.cz, Twitter, BBC News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace