150 syrským křesťanům hrozí smrt z rukou ISIS

150 syrským křesťanům hrozí smrt z rukou ISIS
Autor fotografie: Youtube|Popisek: ISI zabíjí rukojmí
25 / 02 / 2015, 18:45

Původní odhady mluvily o počtech mezi 70 – 100 lidmi. Bohužel podle dnešních zpráv jich je mnohem víc, než se původně myslelo.

Zakladatel Assyrian Human Rights Network, Osama Edward sdělil CNN, že rukojmích je okolo 150. ISIS hodlá poslat video zprávu představitelům koalice bojující proti teroristům z Islámského státu. Bude v ní hrozit zabitím všech rukojmí včetně žen a dětí.

 

Syrští křesťané byli uneseni z vesnic poblíž Tal Tameru v severovýchodní části Syrie včera brzy ráno.

Edward, jehož rodina je v oblasti napadené ISIS televizi sdělil, že rukojmí byli přemístěni do oblastí kontrolovaných silami ISIS. Podle aktivistů organizace "Raqqa is Being Slaughtered Silently" byli syrští zajatci přemístěni do bašty ISIS, města Raqqa.

Poslední zpráva od rukojmích byla SMS od unesené ženy jejímu manželovi. Únosci prý vyslýchali rukojmí, jestli ženy nebyly členy místních milicí.

Edward se bojí, že rukojmí čelí stejnému osudu jako Syřané v Iráku, nebo koptští křesťané zmasakrovaní minulý měsíc v Libyi.

"Možná čelí stejnému osudu. Proto se snažím zburcovat celý svět, USA, Evropu, koaliční síly – braňte Syřany, zachraňte Syřany v Sýrii,“ řekl Edward. "Čelí smrti, jsou neozbrojení a mírumilovní. A potřebují pomoc, jsou opuštění a nikdo je nechrání.“

Podle Edwarda asi 35 syrských vesnic a měst bylo dobito ISIS, což přinutilo tisíce rodin uprchnout.
Uprchlíkům chybí jídlo, voda, pokrývky a další nezbytnosti po letech strávených uprostřed občanské války.

ISIS napadl mnoho menšin během své krvavé kampaně za vytvoření chalífátu na území Sýrie a Iráku. Nad vším by visel bič šaríe.

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.