Islámský stát: "Naším cílem je Brazílie". V srpnu se bude v Rio de Janeiru konat olympiáda

Islámský stát: &quote;Naším cílem je Brazílie&quote;. V srpnu se bude v Rio de Janeiru konat olympiáda
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
15 / 04 / 2016, 10:15

Brazílie se obává útoků islámistů. Rio de Janeiro, druhé největší město Brazílie, se v srpnu 2016 stane prvním jihoamerickým městem v historii, které bude hostit olympijské hry.

RIO DE JANEIRO (Reuters) - Hrozba útoku militantních islamistů v Brazílii je stále vyšší, uvedla ve čtvrtek brazilská zpravodajská služba.  

Přestože je Brazílie již dlouho považována za zemi, kde je útok extrémistů nepravděpodobný , ředitel brazilského protiteroristického úřadu Luiz Alberto Sallaberry uvedl ve svém prohlášení, že, stejně jako v ostatních zemích světa, se v posledních měsících v zemi zvýšilo riziko teroristických útoků. Úřady se obávají Brazilců, kteří sympatizují s militantním hnutím IS.  Podle Sallaberyho zaznamenal jeho úřad už v minulém roce několik teroristických hrozeb . 

V listopadu  uvedl francouzský občan Maxime Hauchard, kterého na propagandistických videích identifikovaly tajné služby jako jednoho z popravčích, na svém Twitteru: "Brazílie, ty jsi náš další cíl."

Sallaberry také uvedl, že Brazílie přijala řadu opatření k odvrácení případného teroristického útoku, včetně sdílení informací se zahraničními tajnými službami. Bezpečnostní experti přesto varují, že si brazilské úřady neuvědomují, jak významným cílem je pro teroristy právě olympiáda. Je očekávána účast asi půl miliónů diváků a sportovců a zajištění jejich bezpečnosti, i bezpečnosti celé infrastruktury, bude mimořádně obtížné. 

Pořadatelé olympijských her plánují nasazení 85 tisíc bezpečnostních pracovníků, tedy dvakrát tolik, než bylo při konání olympiády v Londýně v roce 2012.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace