ISIS pracuje na „špinavé bombě“

ISIS pracuje na „špinavé bombě“
Autor: DollarPhotoClub|Popisek: Ilustrační obrázek
09 / 06 / 2015, 10:30

Podle australské ministryně zahraničních věcí směřuje úsilí Islámského státu k vytvoření „špinavé bomby“.

Julie Bishop řekla, že teroristická skupina Islámský stát shromažďuje radioaktivní materiál z nemocnic a výzkumných zařízení ve městech, která dobyl.

Již minulý týden ministryně Bishop oznámila, že se Islámský stát pokouší získat chemické zbraně. Z toho důvodu teroristická skupina rekrutuje specialisty a vědce. Zbraně na bázi chloru skupina použila během útoků na irácká města.

Co je špinavá bomba

Špinavá bomba není jaderná zbraň, ale konvenční bomba s explozivní náplní obsahující radioaktivní materál. Nemá destruktivní sílu jaderné pumy a při jejím výbuchu se nejedná o jadernou explozi. Špinavé bomby mohou obsahovat radioaktivní materiály jako např. cesium (Cs137) nebo jiné radioaktivní prvky. Taková bomba může rozptýlit radioaktivní materiál na velké ploše a způsobit tak onemocnění nebo smrt.

Zdroj: tass.ru, toxikology.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace