ISIS se bojí zahalených žen, zakázal burky poblíž vojenských zařízení

ISIS se bojí zahalených žen, zakázal burky poblíž vojenských zařízení
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), amaianos|Popisek: Ilustrační foto
05 / 09 / 2016, 16:00

Server Al Alam News přinesl zprávu od místních zdrojů v irácké provincii Ninive. O zákazu bylo rozhodnuto poté, co ženy nosící oděv halící celé tělo, zabily mnoho velitelů teroristického uskupení.

Informace od místních zdrojů dorazily minulý pátek a říkají, že teroristická organizace Islámský stát vydala rozhodnutí o zákazu vstupu zahalených žen k vojenským/bezpečnostním centrům v Mosulu a to bez vyjímky.

Psali jsme: Perfektní práce britských speciálních sil proti IS

K rozhodnutí došlo poté, co byly hlášeny útoky na bojovníky hnutí v někerých oblastech. Islámský stát se díky zvyšujícímu se tlaku cítí ohrožen i ve své nejdůležitější pevnosti Mosul.

Oblečení, zahalující ženu využili v minulosti i příslušníci britských speciálních sil SAS, kdy se vojáci v přestrojení za islámské ženy, oblečeni v burkách, infiltrovali do centra hlavního města islámského státu Rakka. Nebezpečné mise, která se odehrála na počátku ledna 2016, se zúčastnila necelá desítka speciálně vyškolených mužů. 

Podařilo se jim lokalizovat místo jednoho z velitelů, přesné souřadnice odeslat americké armádě a ta následně navedla řízenou střelu Hellfire na cíl. V dámském oděvu, který nositele halí od hlavy k patě a skrývá každý centimetr jeho kůže, vystupovali jako ženy prominentů IS, což jim otevřelo cestu k jednomu z místních velitelství. Pod burkami přitom skrývali střelné zbraně, granáty a munici - pro případ nežádoucího, ale očekávaného střetu s islamisty. Zdroj: Daily Express.

Zdroj: Al Alam News

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), amaianos

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.