ISIS uřezal prsty chlapci, aby donutil jeho otce a další křesťany konvertovat k islámu

ISIS uřezal prsty chlapci, aby donutil jeho otce a další křesťany konvertovat k islámu
Popisek: Poprava křesťanů
07 / 10 / 2016, 14:45

Teroristé z Islámského státu mučili dvanáctiletého chlapce, kterému řezali prsty, aby donutili jeho otce a další křesťany konvertovat k islámu. Když odmítli, všech dvanáct bylo popraveno.

Humanitární skupina Christian Aid Mission, která pomáhá křesťanům v jejich rodných zemích ohlásila, že hrůzná vražda se udála 28. srpna v nejmenované vesnici u Aleppa v Sýrii.

Příbuzní zabitých řekli, že 7. srpna radikálové z ISIS zajali křesťany v jejich vesnici. 28. srpna je teroristé vyzvali, aby se vzdali křesťanství. Odmítli a před velkým davem lidí islámští teroristé začali bít a odřezávat konečky prstů 12-letého chlapce. Otci dítěte teroristé řekli, že mučení zastaví, kdyby se vrátil k islámu. Když to odmítl, teroristé začali bít a mučit i jeho a další dva muže. Nakonec byli všichni ukřižováni.

Stejný den bylo dalších osm křesťanů z vesnice včetně dvou žen vyzváno, aby přestoupili na islám.  Obě ženy ve věku 29 a 33, byly poodmítnutí údajně znásilněny islamisty před celým davem a pak bylo všech osm sťato.

Podle Christian Aid Mission se obě ženy a šest mužů předtím, než byli sťati, hlasitě modlili. Po popravě byla jejich těla zavěšena na kříže.

Patrick Sookhdeo zakladatel charitativní organizace Barnabas Fund, která se snaží pomáhat syrským křesťanům řekl Daily Express: "Je to jako vrátit se o 1000 roků zpátky, když vidíte takové barbarství, že křesťané mají žít podtímto - myslím, že máme co do činění se skupinou, ve srovnání s kterou i nacismus bledne a myslím, že ztratili veškerou úctu k lidskému životu."

"Ukřižováním těchto lidí posílají zprávu, a používají formy zabíjení, o kterých se domnívají, že byly uplatněny podle práva šaría. Pro ně je to, co dělají, naprosto normální a nevidí v tom problém. Náboženské ospravedlnění je tak otřesné," dodal Sookhdeo.

Zdroj: Daily Mail

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.