ISIS zaútočil na leteckou základnu v Sýrii, hoří ruské vrtulníky

ISIS zaútočil na leteckou základnu v Sýrii, hoří ruské vrtulníky
Popisek: Letecká základna T4
15 / 05 / 2016, 00:00

Podle zpráv agentury Islámského státu Amaq hoří na základně 4 ruské útočné vrtulníky a dvacet vozů s municí.

Letecká základna T4 je domovem jak syrských, tak ruských leteckých jednotek. Měly by zde být rozmístěny stroje Mig-25, Su-24 a Su-22. Rusko sem navíc 15. listopadu 2015 přesunulo 5 útočných vrtulníků.

Masivní ofenzíva ozbrojenců ISIS má za cíl přeříznout důležitou a jedinou zásobovací cestu do Palmyry/Tadmuru. Před několika hodina syrská média informovala o nutnosti islamisty zastavit, protože jejich útok ohrožuje syrskou trvalou leteckou základnu a ruskou provizorní.

Podle všeho se to nepovedlo a teroristé na základny zaútočili. Stránky ruského ministerstva obrany zatím žádné novinky nebo potvrzení neoznámily.

Zdroj: Amaq Agency

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace