Islám chce dobýt Evropu. Usiloval o to vždy

Islám chce dobýt Evropu. Usiloval o to vždy
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: muslim
02 / 06 / 2016, 19:15

Debaty i islámském expanzionismu nabírají na obrátkách. Představuje však islám reálné riziko Evropanům?

KOMENTÁŘ

V poslední době jsme svědky horečných diskusí v tištěných i internetových médiích o islámu. Jedni, ti politicky korektní, se islámu bezvýhradně zastávají, že je to ,,pouhé" náboženství jako každé jiné, druzí, ti prozíravější, naopak upozorňují na doktrinální charakter islámu jako komplexu myšlenek, jež se mají podle Koránu šířit nejlépe mečem. Autor tohoto komentáře patří do té druhé skupiny. Kde je však pravda? Chce si islám skutečně podrobit Evropu a islamizovat ji (zotročit), nebo je jde o mírumilovné náboženství, které toleruje i jiná náboženství a názory?

Pokud bychom se podívali blíže na historii Evropy, je podstatná část 16.-18. století vyplněna vleklými války s Turky. Jejich jednoznačným cílem bylo si Evropu podrobit a postupně islamizovat. Evropa se agresivním nájezdům Turků jen bránila. Těm se podařilo při své územní expanzi v roce 1529 dostat poprvé před Vídeň, kterou obléhali. I když měli početní přesilu, podařilo se je, stejně jako v roce 1683, při druhém obléhání Vídně úspěšně odrazit.

Proč ale onen historicky exkurz? Analogicky k této historické etapě totiž probíhá zastřenější, sice menší, ale přesto o to nebezpečnější islámská ideologická expanze v Evropě prostřednictvím mešit, které rostou jako houby po dešti v evropských metropolích. Ideologická expanze je pak doprovázená na vybraných místech násilnými akcemi-atentáty, jež páchají lidé vyznávající právě islám, tedy muslimové.

Pokud muslimové Evropu zaplaví opravdu v masovém měřítku, než je tomu dosud, je pravděpodobné, že s rizikem další ideologické indoktrinace stoupne i riziko dalších atentátů. Což se bohužel již nyní prokazatelně děje. Je proto Evropanům nutné připomínat, že islám vždy měl a má i dosud expanzivní charakter, který vyvěrá z jeho samotných kořenů.

Islám má s Evropou historicky nevyřízené účty. Byli to Habsburkové a jejich spojenci, jimž se podařilo Turky na poslední chvíli zahnat. Pokud by se to nepodařilo, je pravděpodobné, že by Evropa, jak ji známe dnes, mluvila arabsky. Proto je v zájmu celé Evropy z ní islám legálními prostředky postupně vytlačovat, protože je jí cizí. V mnoha ohledech je dokonce v rozporu s evropskými ústavami a lidskými právy, které však islám nezná. Odhoďme tak již zprofanovanou politickou korektnost, která může pro Evropu znamenat její zkázu.

 

Tagy článku