Islám je hlavním motorem pronásledování křesťanů ve světě

Islám je hlavním motorem pronásledování křesťanů ve světě
Popisek: Ilustrační obrázek
03 / 01 / 2017, 08:45

Během roku 2016 bylo po světě zabito okolo 90 000 křesťanů kvůli víře, uvádí to nová studie turínského centra CESNUR (Center for Studies on New Religions).

Ředitel of CESNUR a vedoucí studie Dr. Massimo Introvigne řekl Breitbart News, že křesťané jsou nejvíce pronásledovanou nábožensko skupinou na světě, a počty dotčených osob jsou ohromující.

Křesťané jsou cílem především ze dvou důvodů, řekl Introvigne, "zaprvé jejich prohlášení o míru provokuje více agresivní skupiny; a zadruhé, protože jejich sociální představy o životě, rodině a chudobě jsou proti mocným."

Zatímco v minulém století byly ateistické komunistické režimy největšími pronásledovateli křesťanů, dodal Introvigne, geopolitická krajina se od té doby značně změnila a také herci.

Introvigne řekl Breitbart News, že "islámský ultra-fundamentalismus" převzal místo komunismu a stal se číslem jedna v pronásledování křesťanů. Jeho zjištění se shodují s jinými badateli a skupinami pro lidská práva.

Podle zprávy 2016 "World Watch List" vydané organizací Open Doors, devět z deseti největších zemích, kde křesťané trpí extrémním pronásledováním, mělo populací, ve které je alespoň 50 procent muslimů.

Islámský extremismus je zdaleka nejvýznamnějším motorem pronásledování křesťanů v dnešním světě a 40 z 50 zemí ve zprávě World Watch List je ovlivněno tímto druhem pronásledování.

Introvigne řekl Breitbart News, že v Nigérii během posledních 12 let nejspolehlivější odhady vyhodnotily, že více než 10 000 křesťanů bylo zabito islámskou organizací Boko Haram.

Avšak zatímco některé skupiny, jako Boko Haram, jsou soukromé organizace, v řadě zemí, je pronásledování křesťanů ve skutečnosti podporováno vládami, řekl Introvigne.

"Několik muslimských zemích má stále zákony trestající konverzi od islámu k jinému náboženství," poznamenal. "Jiné mají zákony proti rouhání, a některé mají tendenci uvažovat o jakékoli kritice islámu jako o rouhání."

Desítky tisíc křesťanů jsou zabity pro svou víru, řekl Introvigne, ale jsou jen špičkou ledovce a mnoho pronásledování probíhá na denní bázi, ze která nikdo nedělá zprávy.

Roční studie CESNUR, která bude vydána příští měsíc uvádí, že bylo nějakým způsobem pronásledováno mezi 500 až 600 miliony křesťanů, a bylo jim zabráněno svobodně praktikovat svou víru.

Zdroj: Breitbart.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace