"Islám je horší než nacismus" znělo Teplicemi

&quote;Islám je horší než nacismus&quote; znělo Teplicemi
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
19 / 04 / 2015, 13:15

V sobotu se na teplickém náměstí sešli příznivci iniciativy Islám v České republice nechceme.

Informaci zveřejnil server Parlamentnílisty.cz.
Na setkání vystoupil docent Martin Konvička, který jako „pozdrav místním“ přečetl dopis egyptského křesťana Karíma, který v něm zmiňoval zabití čtrnáctiletého pákistánského chlapce skupinou mladých muslimů poté, co zjistili, že je křesťan. Dále zmínil nedávnou událost, při které bylo na lodi s převážně muslimskými migranty do Středozemního moře vhozeno dvanáct lidí poté, co se zjistilo, že jde o křesťany.

O útocích muslimů na křesťany jsme psali i v našich článcích:

"Muslimští uprchlíci z Afriky při plavbě do Itálie utopili křesťanské imigranty"
"Teror v německých uprchlických táborech. Obětí jsou syrští křesťané"
"Statisíce iráckých křesťanů muselo uprchnout před islámisty. První Vánoce v cizí zemi"
"Muslimští žáci na německé škole napadali "nevěřící" spolužáky."Zabijte křesťany!"

Martin Konvička se na těchto dvou zločinech z minulého týdne snažil demonstrovat „typický přístup muslimů a odpornou tvář islámu“ a islám označil za brutální a barbarské náboženství. Jako další příklady v souvislosti s islámem zmínil lednové vraždění v redakci francouzského satirického týdeníku Charlie Hebdo a tzv. keňský masakr, při kterém bylo zabito 150 lidí.

Ve svém projevu vyzval přítomné, aby nikdy nevěřili tomu, že je islám náboženstvím míru, a přítomný dav upozornil na to, že podle islámu jsou nevěřící, kteří zasluhují zabít proto, aby muslimové mohli odejít do nebe a užívali si tam se svými pannami.

Do roku 2050 bude v Evropě žít téměř dvakrát víc muslimů než v současnosti. Za dalších dvacet let pak lidé vyznávající islám na starém kontinentu přečíslí křesťany. Vyplývá to z nejnovějších demografických modelů amerického výzkumného centra Pew Research Center

Martin Konvička se po svých slovech, kdy četl z údajného dopisu egyptského křesťana, jehož v něm citoval se slovy, že islám je horší než nacismus, dočkal obrovského potlesku publika. 

Konvičkův projev byl narušen skupinkou anarchistů, kteří na demonstraci dorazili s transparentem: „Stop xenofobní společnosti!“. Na demonstraci se jim nelíbila zejména účast zhruba patnácti mladých nacionalistů a směrem k nim pokřikovali hesla: „Fašisti!“ apod. Někteří anarchisté byli v podnapilém stavu a střetu mezi nimi a skupinkou nacionalistů zabránilo až přehrazení ulice policisty. FOTOGALERIE.

V druhém vydání SECURITY Magazínu jsme zveřejnili obsáhlý článek "Čelí Západ hrozbě islámského radikalismu?"

Dvojrozhovor profesora Kropáčka a docenta Konvičky: v pohledu na islám a muslimy se diametrálně liší, hrozbu Islámského státu však vnímají stejně.

S terorem a násilím spojeným s Islámským státem jsme konfrontováni dnes a denně. Extrémisté ostatně využívají všech moderních výdobytků technologie, aby na své hrůzné činy přitáhli pozornost médií a veřejnosti. To se jim daří. A daří se jim také vzbuzovat strach a odpor vůči všemu islámskému. „Ve světě islámu potřebujeme spojence. IS není oprávněným představitelem tohoto monoteistického náboženství, nýbrž jeho maligním vředem,“ upozorňuje přední český arabista a znalec islámu, profesor Luboš Kropáček. Naopak docent biologie a lídr aktivity Islám v ČR nechceme, Martin Konvička, pokládá „islám za špatný, totalitní systém s tendencí expandovat“ a srovnává ho dokonce s nacismem.

Zdroj: parlamentnilisty.cz

Psali jsme také:

Islámským bojovníkům padl za oběť hřbitov válečných veteránů v Tobruku

První uprchlíci ze Sýrii směřují do ČR. Proč ne křesťanští uprchlíci z Iráku?

 

 

Tagy článku