Islám je rakovina, tweetovala kandidátka na poslankyni za britskou stranu UKIP

Islám je rakovina, tweetovala kandidátka na poslankyni za britskou stranu UKIP
Popisek: islám
13 / 05 / 2017, 10:00

Caroline Santosová, která je na kandidátce strany UKIP (Strana nezávislosti Spojeného království), napsala na svůj twitter, že ,,islám je rakovina".

Kandidátka do parlamentu v britských volbách Caroline Santosová, které jsou vve Velké Británii vyhlášené na 8. června, napsala na svůj Twitter, že ,,islám je rakovina", když předtím chválila zakladatele protislámské organizace English Defence League Tommyho Robinsona.

Santosová reagovala na Robinsonovu zprávu, že jeho facebooková zpráva má za týden více než 4 miliony zhlédnutí. ,,Stát z něho udělal nepřítele. Teď se podívejte, co se stalo! Kdy stát začne naslouchat lidem, kteří jsou postiženi rozšiřující se rakovinou islámu?" tweetovala Santosová. Její tweet však pobouřil aktivistkou skupinu Vzdorujme nenávisti, která před časem upozornila policii na televizní moderátorku a novinářku Katie Hopkinsovou, jež se měla podle této organizace dopustit nenávistných projevů.

Santosová se však pro deník The Independent vyjádřila ke kontroverznímu tweetu, že nemyslela islám jako ,,celek", ale jen jeho radikální pojetí islámu. ,,Bylo to překroucení věty. Neodkazovala jsem ke čtvrtině populace planety, abych slovo rakovina myslela doslovně," řekla pro deník The Independent Santosová.

Ta pro britský deník uvedla, že existují problémy s islámem v různých částech Velké Británie, ne jen ve Skotsku, kde žije. Santosová prohlásila, že islám není vírou, která by byla pro ni osobně ,příjemná". Na islámu se jí zejména nelíbí jeho represivní vztah k ženám a negativní postoj k homosexualitě.

 

psali jsme:

VIDEO: Exmuslim zavolal do rádia: Islám nemůžeme reformovat, jen vyhladit. Je to rakovina

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku