"Islám je zlo!" Kadeřnice odmítla obsloužit muslimku v hidžábu. Hrozí jí vězení

&quote;Islám je zlo!&quote; Kadeřnice odmítla obsloužit muslimku v hidžábu. Hrozí jí vězení
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Beshef|Popisek: Ilustrační foto
12 / 09 / 2016, 14:15

AKTUALIZOVÁNO / Norský soud v pondělí usoudil, že se kadeřnice dopustila diskriminačního jednání, když odmítla obsloužit zákaznici jenom kvůli tomu, že je muslimka.

12.9.2016 / Soud jí vyměřil pokutu 10.000 norských korun (přes 29.000 Kč). Současně musí uhradit soudní náklady ve výši 5.000 norských korun. Zdroj: cnsnews.com


 

6.9.2016 / Kadeřnice, která ze salónu v Bryne v jihozápadním Norsku vyhodila ženu zahalenou do hidžábu, teď čelí trestu odnětí svobody na půl roku.

Podnikatelka Merete Hodne stane tento týden před soudem na základě incidentu, který se stal už v říjnu loňského roku. Tehdy 23 letá muslimka Malika Bayan přišla do jejího salonu a zeptala se, kolik by  stálo obarvit vlasy. Hodne jí údajně řekla, aby okamžitě odešla. 

47 letá kadeřnice nicméně popírá, že se jednalo o náboženský konflikt a tvrdí, že za vším je "politické pozadí". Pro televizní stanici TV2 uvedla: "Pro mě je hidžáb totalitní symbol náboženství, které tvrdí, že bych já měla zemřít a proto je pro mě nemožné poskytovat služby ženám, které jej nosí."

 

Podle ní je diskriminační, aby kvůli tomu, že je její zákaznice v hidžábu, musela vyhodit ostatní zákazníky. A to jenom proto, že muslimská žena nesmí cizím mužům ukazovat odhalené vlasy. Její kadeřnicky salon totiž navštěvují i muži. Současně na svém Facebooku uvedla, že odmítla obsloužit další dvě muslimky. "Kdo bude rozhodovat o tom, koho obsloužím? Zákon? Ne, já. Snad máme pořád svobodu projevu?"

Korsičtí rodiče nepovolili vstup ženám v muslimských šátcích do školky

Kadeřnici byla policií původně uložena pokuta ve výši 800 liber, ale tu odmítla zaplatit s tvrzením, že je aktivistka, která léta bojuje pro "mohamedánům v Evropě". Nyní tedy byla obviněna z diskriminace 24 leté muslimky.  

 

Kadeřnice už také řekla, že pokud bude norským soudem odsouzena, obrátí se k Evropskému soudu pro lidská práva. Hodne tvrdí, že "odmítá do dveří vpustit zlo, kterým je islámská ideologie a mohamedánství. A hidžáb jsou symboly této ideologie, stejně jako svastika je symbolem pro nacismus."

"Celý svůj život jsem věnovala boji proti islámské ideologii, ale nejsem rasista. Jsem politická aktivistka v boji proti mohamedánství v Evropě." 

"Všichni teroristé jsou muslimové a všichni muslimové jsou teroristé," řekl majitel restaurace a muslimky neobsloužil

Muslimská zákaznice má ale jiný názor: "Bylo to pro velmi urážlivé. A je znepokojující, že se ve svobodné zemi zachází s lidmi tímto způsobem. Norsko je moje země. Ona sice říká, že islám ženy utlačuje, ale v tuto chvíli utlačuje ona mě."

 

Zdroj: express.co.uk

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Beshef

 

Tagy článku