Islám by měl přijmout zodpovědnost za teroristické útoky v Londýně, řekl canterburský arcibiskup

Islám by měl přijmout zodpovědnost za teroristické útoky v Londýně, řekl canterburský arcibiskup
09 / 06 / 2017, 10:00

Canterburský arcibiskup Justin Welby prohlásil, že islám by měl přijmout zodpovědnost za teroristické útoky.

Canterburský arcibiskup Justin Welby prohlásil, že islám by měl přijmout zodpovědnost za londýnské teroristické útoky, při nichž zahynulo sedm lidí. Welby je známý svými kritickými postoji vůči tomuto náboženství, které prezentuje veřejně.

Podle canterburského arcibiskupa by měl islám a jeho náboženští vůdci přijmout zodpovědnost nejen za londýnské útoky, spáchané třemi islamisty, ale za teroristické činy, které se dějí v jeho jménu. To se však zatím neděje, míní Welby. A podle jeho názoru k tomu nepřispívají ani politikové, kteří vždy po takovém útoku prohlásí, že ,,nemají nic společného s islámem".

Welby v rozhovoru pro program BBC Radio 4 prohlásil, že problémem islámu, je to, že mu chybí ,,struktura". ,,Z vnější perspektivy je jedním z problémů islámu fakt, že mu chybí struktura. Neexistuje v něm papež nebo biskup, za nimiž byste mohl jít a říct, toto jsou mí náboženští vůdci," řekl canterburský arcibiskup.

Dodal, že v historii byly různé náboženské texty zneužívány, aby se ospravedlnily násilné činy, respektive nyní teroristické útoky. To platilo podle Welbyho i pro křesťanství. To však nemění nic na faktu, že by islám měl přijmout sebereflexi a především zodpovědnost za teroristické útoky, které se dějí ve jménu islámu, uzavřel canterburský arcibiskup.

 

psali jsme:

Nigerijský arcibiskup: Křesťané se musí spojit proti islámu, muslimové plánují naši genocidu

 

Zdroj: britainfirst.tv

Tagy článku