Islám by měl přijmout zodpovědnost za teroristické útoky v Londýně, řekl canterburský arcibiskup

Islám by měl přijmout zodpovědnost za teroristické útoky v Londýně, řekl canterburský arcibiskup
09 / 06 / 2017, 10:00

Canterburský arcibiskup Justin Welby prohlásil, že islám by měl přijmout zodpovědnost za teroristické útoky.

Canterburský arcibiskup Justin Welby prohlásil, že islám by měl přijmout zodpovědnost za londýnské teroristické útoky, při nichž zahynulo sedm lidí. Welby je známý svými kritickými postoji vůči tomuto náboženství, které prezentuje veřejně.

Podle canterburského arcibiskupa by měl islám a jeho náboženští vůdci přijmout zodpovědnost nejen za londýnské útoky, spáchané třemi islamisty, ale za teroristické činy, které se dějí v jeho jménu. To se však zatím neděje, míní Welby. A podle jeho názoru k tomu nepřispívají ani politikové, kteří vždy po takovém útoku prohlásí, že ,,nemají nic společného s islámem".

Welby v rozhovoru pro program BBC Radio 4 prohlásil, že problémem islámu, je to, že mu chybí ,,struktura". ,,Z vnější perspektivy je jedním z problémů islámu fakt, že mu chybí struktura. Neexistuje v něm papež nebo biskup, za nimiž byste mohl jít a říct, toto jsou mí náboženští vůdci," řekl canterburský arcibiskup.

Dodal, že v historii byly různé náboženské texty zneužívány, aby se ospravedlnily násilné činy, respektive nyní teroristické útoky. To platilo podle Welbyho i pro křesťanství. To však nemění nic na faktu, že by islám měl přijmout sebereflexi a především zodpovědnost za teroristické útoky, které se dějí ve jménu islámu, uzavřel canterburský arcibiskup.

 

psali jsme:

Nigerijský arcibiskup: Křesťané se musí spojit proti islámu, muslimové plánují naši genocidu

 

Zdroj: britainfirst.tv

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace