Islám začal rozdělovat německou společnost

Islám začal rozdělovat německou společnost
Autor fotografie: RuptlyTV|Popisek: Islám začal rozdělovat německou společnost
06 / 01 / 2015, 10:00

6.1.2015 / Na včerejší protiislámské demonstraci hnutí PEGIDA v Drážďanech bylo až 18 tisíc lidí. Jinde v Německu zase vyrazily do ulic tisíce odpůrců tohoto hnutí. Jaké jsou vlastně požadavky zastánců PEGIDY?
Zdroj: news.sky.com, RuptlyTV, iDnes.cz

O hnutí, které  je známé pod názvem PEGIDA, (Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes), a vzniklo spontánně v Drážďanech, jsme psali v článku "Německo zažívá šok - raketový vzestup protiislámského hnutí rozděluje politiky".

Příznivci Pegidy včera poprvé po vánočních svátcích vyrazili do ulic Drážďan, kde se jich sešlo 18 tisíc. Od účasti je neodradila ani falešná zpráva o zrušení demonstrace, kterou na webové stránky hnutí Pegida umístili hackeři. 

Příznivci hnutí už obdrželi od celého světa nálepku rasistů a xenofobů, mainstreamová média před nimi varují, stejně jako před podobnými hnutími varuje i německá kancléřka Angela Merklová. Nicméně požadavky tohoto hnutí nejsou zveřejňovány. Úmyslně?

Podívejte se na videa o celém průběhu demonstrace a požadavcích demonstrantů (zpřísnění azylové politiky, snížení sociálních dávek a zabránění jejich zneužívání, povinnost zaměstnání pro imigranty, apod.). Upozorňujeme, že nahrávky jsou dlouhé, nicméně za několik hodin je shlédlo téměř 150 tisíc lidí. Zdroj: YouTube, RuptlyTV Na protest proti Pegidě večer zhasla i Braniborská brána, jedna z nejvýznamnějších památek v centru města. Stejný symbolický krok už v pátek ohlásilo vedení kolínské katedrály svatého Petra zapsané na seznam kulturního dědictví UNESCO. Spolu se svatostánkem zhasly také mosty přes Rýn a fotbalový stadion 1. FC Köln.

„Pegidu tvoří nesmírně široká směs lidí, od těch ze středu společnosti až po rasisty a extrémní pravici,“ vylíčil v pátek děkan katedrály Norbert Feldhoff agentuře Reuters. Vypnutím slavnostního osvětlení chtějí účastníky protimuslimského pochodu přivést k zamyšlení. (zdroj: iDnes.cz).

Psali jsme také:

Německo zažívá šok - raketový vzestup protiislámského hnutí rozděluje politiky

Islámský stát - bezpečnostní hrozba číslo jedna

Ředitel švédské školy zakázal státní vlajku, aby neurazil národnostní menšiny

Třetí útok na švédské mešity v jednom týdnu

Britská matka verbuje na sociálních sítích nevěsty pro islámisty

Vzkaz islámského státu Západu: přejděte k islámu nebo vás všechny povraždíme!

Islamizace Německa a EU

Vykřikl „Allahu Akbar!” a autem najel do chodců - pomatenec řádil ve Francii

Islamistický Tálibán zavraždil v Pákistánu nejméně 130 osob včetně dětí

"Pomáhejme v Sýrii, nevozme džihád sem"

Evropa znásilněná islámem

Megalomanie Evropské unie může vést k sebezničení 

Dopustí Evropa sebezničení ve jménu politické korektnosti?

 

 

 

Tagy článku