Islámisté na Sinaji hrozí útoky proti Izraeli: "Vyhladíme všechny Židy!"

Islámisté na Sinaji hrozí útoky proti Izraeli: &quote;Vyhladíme všechny Židy!&quote;
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Islámisté na Sinaji hrozí útoky proti Izraeli: "Vyhladíme všechny Židy!"
12 / 11 / 2015, 07:00

Islámský stát zveřejnil video, ve kterém vyhrožuje válkou proti izraelské armádě.

Na čtrnáctiminutovém videu zveřejněném ve středu vyhrožují islámští teroristé útoky proti izraelské armádě. Ředitele institutu MEMRI (The Middle East Media Research Institute) Rafael Green uvedl pro deník The Jerusalem Post, že je třeba tuto hrozbu brát vážně, přestože není uvedeno, kdy přesně plánují provedení útoku. Muž na videu vyhrožuje: 

"Soudný den se nevrátí, dokud všechny Židy nepozabíjíme. Židé se budou schovávat za kameny a stromy, a kameny a stromy budou říkat: "Ó muslime, O služebníku Boží, tady za mnou je Žid, pojď a zabij ho! A pak Budou poraženi."

Maskovaný ozbrojenec IS vyzývá egyptské vojáky k pokání, nebo budou zabiti džihádisty na Sinai. Tvrdí, že se izraelská armáda snaží vytlačit místní (palestinské) obyvatelstvo. Džihádisté ??nezapomněli na Izrael, i když se teď zaměřili na válku proti egyptské vládě. Slibuje, že jeho skupina bude brzy pokračovat v útocích na Izrael a také slibuje, že islámský stát povede islámský národ, který "povstane a všechny Židy vyhladí."

Mudžahedíni prý "proniknou hluboko na území "tyranů," a naznačuje, že budou útočit nejen v Egyptě, ale přímo na Sinajském poloostrově. Přísahá, že IS vyvěsí svojí vlajku nad Káhirou.

IS vyhrožoval už v létě svými útoky proti Izraeli kvůli údajné okupaci pásma Gazy a obvinil hnutí Hamás z toho, že "málo prosazuje islámské náboženství" a vyzval ho k "tvrdým útokům."  Islámský stát je proti příměří Hamásu s Izraelem a proti smiřování mezi americkými "nepřáteli" a palestinským hnutím Fatah. "Vyhladíme všechny Židů. I Fatah, a navíc všechny sekularisty!"  řekl maskovaný islámista ve zprávě adresované "tyranům Hamásu".

Zdroj: The Jerusalem Post,

Tagy článku