Islámisté opět zaútočili na hotel. Burkina Faso hlásí nejméně 23 obětí

Islámisté opět zaútočili na hotel. Burkina Faso hlásí nejméně 23 obětí
Autor fotografie: google.cz/maps
16 / 01 / 2016, 14:00

Útočníci se podle ředitele místní nemocnice zaměřili hlavně na lidi s bílou pletí.

Teroristický útok a osvobozovací akce v kavárně a hotelu Splendid v burkinafaské metropoli Ouagadougou jsou u konce, řekl burkinafaský ministr vnitra agentuře AFP. Bezpečnostní síly podle něj osvobodily 123 lidí, z nichž 33 osob bylo zraněno. Zabiti byli čtyři islamisté, z toho dvě ženy. Zdroj: rozhlas.cz

Hotely jsou oblíbeným terčem útoků teroristů islámského státu

O počtu mrtvých civilistů se ministr nezmínil, agentury píší o nejméně 23 obětech. Francouzský velvyslanec mluví dokonce o 27 obětech. K útoku se přihlásila radikální skupina Al-Káida v muslimském Maghribu. Stejná skupina rozšířila 7.ledna video, na kterém vyhrožuje teroristickými činy také v Neapoli, Římě a Madridu.

Teroristé v pátek pozdě večer nejprve vtrhli do kavárny Cappuccino, kde bylo podle místní televize v tu dobu asi 100 lidí, a poté vnikli do hotelu, oblíbeného mezi západními diplomaty, pracovníky OSN, francouzskými vojáky a podnikateli. Později se k útočníkům přidali další, tvrdí místní média. 

"Evropa letos zažije svoje jedenácté září." Experti se obávají rozsáhlého teroristického útoku IS.

Podle agentur bylo zabito nejméně 23 osob, jejichž národnost dosud není známá. Televize v Burkině Faso s odvoláním na ministra státní bezpečnosti oznámila, že oběti teroristického útoku v centru Ouagadougou byly 18 národností. Mezi osvobozenými byl mimo jiné burkinafaský ministr veřejných služeb, práce a sociálního zabezpečení. 

Ředitel místní univerzitní nemocnice oznámil, že přijal asi patnáct lidí se střelnými zraněními a poraněními z pádů. Útočníci se podle něj zaměřili hlavně na lidi s bílou pletí. Zdroj: rozhlas.cz

Tagy článku