Islámisté opět zaútočili na hotel. Burkina Faso hlásí nejméně 23 obětí

Islámisté opět zaútočili na hotel. Burkina Faso hlásí nejméně 23 obětí
Autor fotografie: google.cz/maps
16 / 01 / 2016, 14:00

Útočníci se podle ředitele místní nemocnice zaměřili hlavně na lidi s bílou pletí.

Teroristický útok a osvobozovací akce v kavárně a hotelu Splendid v burkinafaské metropoli Ouagadougou jsou u konce, řekl burkinafaský ministr vnitra agentuře AFP. Bezpečnostní síly podle něj osvobodily 123 lidí, z nichž 33 osob bylo zraněno. Zabiti byli čtyři islamisté, z toho dvě ženy. Zdroj: rozhlas.cz

Hotely jsou oblíbeným terčem útoků teroristů islámského státu

O počtu mrtvých civilistů se ministr nezmínil, agentury píší o nejméně 23 obětech. Francouzský velvyslanec mluví dokonce o 27 obětech. K útoku se přihlásila radikální skupina Al-Káida v muslimském Maghribu. Stejná skupina rozšířila 7.ledna video, na kterém vyhrožuje teroristickými činy také v Neapoli, Římě a Madridu.

Teroristé v pátek pozdě večer nejprve vtrhli do kavárny Cappuccino, kde bylo podle místní televize v tu dobu asi 100 lidí, a poté vnikli do hotelu, oblíbeného mezi západními diplomaty, pracovníky OSN, francouzskými vojáky a podnikateli. Později se k útočníkům přidali další, tvrdí místní média. 

"Evropa letos zažije svoje jedenácté září." Experti se obávají rozsáhlého teroristického útoku IS.

Podle agentur bylo zabito nejméně 23 osob, jejichž národnost dosud není známá. Televize v Burkině Faso s odvoláním na ministra státní bezpečnosti oznámila, že oběti teroristického útoku v centru Ouagadougou byly 18 národností. Mezi osvobozenými byl mimo jiné burkinafaský ministr veřejných služeb, práce a sociálního zabezpečení. 

Ředitel místní univerzitní nemocnice oznámil, že přijal asi patnáct lidí se střelnými zraněními a poraněními z pádů. Útočníci se podle něj zaměřili hlavně na lidi s bílou pletí. Zdroj: rozhlas.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace