Islámisté plánovali teroristický útok na fotbalovém stadionu v Izraeli

Islámisté plánovali teroristický útok na fotbalovém stadionu v Izraeli
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Israel Defense Forces|Popisek: Brother's Keeper Operation in Judea & Samaria
14 / 10 / 2016, 08:30

Izraelská kontrarozvědka Šin Bet včera obvinila tři izraelské Araby z činů inspirovaných radikály z hnutí Islámský stát (IS).

Jeruzalém  (ČTK) - Konkrétně šlo o pokus zapálit fotbalový stadion, pašovat zbraně z okupovaného Západního břehu a dostat se do Sýrie a tam se připojit k islamistům. Informovala o tom agentura AP.

Podezřelí plánovali podle zpravodajské služby žhářský útok na stadion v jejich arabskoizraelské vesnici. Chtěli tak zabránit vystoupení zpěváka, který tam měl zpívat o muslimském svátku, což bylo podle nich v rozporu s jejich vírou.

Začali rovněž kopat tunel, kterým se chtěli dostat na Západní břeh, odtud pašovat zbraně do Izraele a bojovat s "bezvěrci". Jeden ze zadržených, kterému je 26 let, si rovněž postavil rogalo a chtěl se s ním dostat do sousední Sýrie, uvedla Šin Bet.

Izraelské úřady v zemi zvýšily bezpečnostní opatření z obavy, že by členové místní arabské menšiny mohli odcházet do bojů v Sýrii a Iráku a po návratu do vlasti páchat teroristické činy. Do války v sousední Sýrii se židovský stát snaží nezapojovat. Čas od času ale odpoví protiútokem na vypálení rakety ze syrského území.

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Israel Defense Forces

Tagy článku