Islamisté prý sestřelili loď egyptské námořní hlídky

Islamisté prý sestřelili loď egyptské námořní hlídky
16 / 07 / 2015, 20:15

Teroristická odnož Islámského státu na Sinajském poloostrově dnes zveřejnila na sociálních sítích fotografie hořícího plavidla egyptské námořní hlídky po zásahu rakety. Egypt to popírá.

Podle islamistů dnes došlo ve Středozemním moři ke střetu mezi egyptskými námořními hlídkami a jejich ozbrojenci. Džihádisté prý jednu loď zničili raketou. Jako důkaz zveřejnili fotografie na sociálních sítích. Jsou na nich záběry raketové střely i plavidla v plamenech.

Oficiální zdroje z Egypta sice připustily konflikt s teroristy, ale nedošlo prý k žádným ztrátám a oheň na lodi vznikl během přestřelky.  Svědci popisují, že viděli další lodě, jak spěchají na pomoc posádce z hořícího člunu.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.