Islámisté sestřelili vrtulník Mi-25 s ruskými leteckými instruktory

Islámisté sestřelili vrtulník Mi-25 s ruskými leteckými instruktory
Autor: Igor Dvurekov - http://russianplanes.net/id53229|Popisek: Russian Air Force Mil Mi-24P
10 / 07 / 2016, 08:00

Ruští vojenští letci zahynuli v pátek v Sýrii během letu v oblasti syrské Palmýry. Obdrží vysoká státní vyznamenání

V sobotu informaci potvrdilo ruské ministerstvo obrany a uvedlo:

"8. července velký oddíl bojovníků organizace Islámský stát, zakázané v RF, útočil na pozice syrských vojsk na východ od Palmýry. Protržením obrany by mohli teroristé obsadit nejvyšší výšky. V té době ruští vojenští letci — instruktoři Rjafagať Chabibulin a Jevgenij Dolgin prováděli zalétávání syrského vrtulníku Mi-25.
Posádka byla požádána syrským vedením skupiny, aby zneškodnila útočící bojovníky. Velitel posádky Rjafagať Chabibulin se rozhodl zaútočit na teroristy. Efektivním jednáním ruské posádky byl teroristický útok odražen. Poté, kdy vyčerpal střelivo a otáčel se, byl vrtulník střelbou ze země teroristy sestřelen a spadl v oblasti, nacházející se pod kontrolou syrské vládní armády. Posádka vrtulníku zahynula."

Podle Interfaxu použili islámisté proti vrtulníku, letícímu v malé výšce, americkou protitankovou řízenou střelu TOW. Na videu je slyšet fanatický řev "Alláhu Akbar":


Foto: Igor Dvurekov - //russianplanes.net/id53229 CC BY-SA 3.0

Zdroj: cz.sputniknews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace