Islámisté zajali desítky syrských křesťanů a vypálili místní kostel

Islámisté zajali desítky syrských křesťanů a vypálili místní kostel
Autor: Youtube|Popisek: Islámisté zajali desítky syrských křesťanů a vypálili místní kostel
24 / 02 / 2015, 13:45

IS požaduje výměnu rukojmí s Kurdy. A OSN vydalo prohlášení, že IS páchá genocidu.

Bojovníci islámského státu unesli v severovýchodní Sýrii nejméně 90 asyrských křesťanů. Džihádisté obsadili dvě vesnice v blízkosti města Tel tamr v provincii Hassakeh, jejichž obyvatelé jsou příslušníky starobylé křesťanské menšiny. Část obyvatel zajali a údajně vypálili místní kostel.

Informaci zveřejnila syrská agentura pro lidská práva s tím, že není dostatek informací o osudu křesťanů. Právě v provincii Hassakeh probíhají boje mezi příslušníky IS a Kurdy, kteří jsou podporováni spojenci včetně USA.

Bojovníci IS oddělili muže od žen a dětí a muže odvedli do hor. Křesťanští rukojmí mají údajně rodiny také ve Švédsku a v Německu. Když se zástupce ADFA snažil do vesnice dovolat, zvedali telefony už jenom příslušníci IS. "Řekli nám, že už se nemáme pokoušet telefonovat, protože nemůžeme nijak pomoci," citoval Nuri Kinoa z ADFA Newsweek. IS prý chce rukojmí vyměnit za své vězené členy. Pokud nebudou vydáni, zajatí muži prý zemřou (zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz).

Islámský stát likviduje příslušníky menšinových náboženství, včetně křesťanských kostelů a památek v Sýrii a požaduje na křesťanech, kteří žijí pod vládou IS, aby platili daň "džizji".  

V pondělí zveřejnil Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva (OHCHR) zprávu o tom, že teroristická organizace islámský stát svými "krvavými zločiny" v Iráku páchá pravděpodobně genocidu. Nicméně už loni v řijnu vydala organizace Minority rights Group International na svých stránkách upozornění na humanitární katastrofu menšin v Iráku.

Islámisté stupňují útoky pro křesťanům ne všech územích, která okupují. Naposledy popravili 21 egyptských křesťanů na březích Středozemního moře (článek "Zvěrstva islámistů se odehrávají jen dvě stě kilometrů od EU"). Brutalita IS měla za následek bombardování výcvikových táborů islámistů v Libyi egyptským letectvem ("Válka v severní Africe je na spadnutí. Itálie se obává libyjských uprchlíků").

Psali jsme také:

Teror v německých uprchlických táborech. Obětí jsou syrští křesťané

Statisíce iráckých křesťanů muselo uprchnout před islámisty. První Vánoce v cizí zemi

Islámským bojovníkům padl za oběť hřbitov válečných veteránů v Tobruku

První uprchlíci ze Sýrii směřují do ČR. Proč ne křesťanští uprchlíci z Iráku?

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace